Menu stránek
Menu kategorií

Arakain odtajnil Best of tour 2012 k 30. výročí existence

Slavná rocková kapela Arakain připravuje k 30. výročí jejího vzniku koncertní turné. Šnůra se jmenuje Arakain XXX – Best of Tour 2012. Kapela slibuje jedinečný a velkolepý zážitek.

Jarní část koncertního turné proběhne opět po celé České republice, bude mít však jen několik exkluzivních zastávek – zatím je počítáno se zhruba 12. – 14. místy. Koncepce samotných koncertů bude zcela odlišná, než jak bylo doposud zvykem. V rámci svého Best of tour 2012  představí Arakain jen jednu předkapelu, následovat pak bude tří hodinová show Arakainu a jejích specielních hostů, ve které zazní příznačných 30 skladeb pečlivě vybraných z období celých 30. let. Půjde o nejoblíbenější skladby včetně dnes již „historických kusů.“

Na každém koncertě se s Arakainem představí minimálně dva hosté na postech zpěváků, kteří okoření svým vystoupením jedinečnost slavnostních koncertů.  Střídat se budou dle toho jak jim jejich další profesní závazky dovolí. Účast zatím přislíbili tito exkluzivní hosté: Lucie Bílá, Gabriela Gunčíková, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Láďa Křížek, Radek Zíka, David  Spilka, Vlasta Horváth, Vláďa Šafránek a Petr Kolář. Bývalý dlouholetý zpěvák Arakainu Aleš Brichta se dle svých slov na koncertě s Plzeňskou filharmonií k 25. výročí s kapelou oficiálně rozloučil a jeho další spolupráce je definitivně uzavřena.

V současnosti probíhá pečlivý výběr skladeb a v nejbližších dnech začnou i zkoušky repertoáru pro následující rok. Fanoušci by si tedy určitě neměli Best od tour 2012 nechat ujít, už jenom proto, že každý koncert bude v návaznosti na hosty skutečným originálem.

Zdroj: Tisková zpráva

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × 2 =