Menu stránek
Menu kategorií

CATE vydávají debutový klip USED

Mladá pardubická partička CATE je již na pardubicku a hradecku klubovou stálicí. Nyní vydávají po několika uvedených singlech i svůj debutový videoklip k živelnému songu USED. Pořízené podklady pro klip pocházejí z tohoto léta, kdy byli CATE vybráni jako Talenti festivalu Rock For People 2012. S uvedením prvního klipu také zveřejňují i své první oficiální fotky, které nafotili v prostorách pardubického Road Café ve spolupráci Davida Kučery ze společnosti eBRÁNA a stylistky Kristýny Dvořákové. Klip pochází z dílny Radima Věžníka a hudba byla nahrána ve studiích Wave Design ve spolupráci s Milanem Rollerem, stylingu pro vystoupení se ujmula Eva Matějková.

Singl USED, jako svůj první videoklip, vybrali záměrně. Jedná se o jeden z nejsilnějších songů na živo, proto i při nahrávání samotné skladby se CATE zaměřili na živelnost. Proto není song nijak extra přešperkovaný, jako předchozí singl Adored, který zveřejnili v listopadu. „Jedná se o nejživější song, který lidi dokáže vždy rozproudit, ať je to náš zarytý fanoušek nebo námi nepolíbený. Každého strhneme a zatím se nám to daří nadmíru, proto se naše základna rozrůstá čím dál rychleji. To je to co nás baví, dělat hudbu pro všechny.“ Říká o USED frontman Libor Nádvorník, který je i vrchním skladatelem. „Text k USED jsme vytvořili ve spolupráci s naším kamarádem a zároveň výborným textařem Justinem Armstrongem, který je rodilí angličan a proto se nejedná o české texty přeložené do angličtiny, ale kvalitní texty s hloubkou a přesahem.“ dodává baskytarista Tomáš Bartoš, který je služebně nejmladším členem CATE.

Kapela se skládá ze čtyř členů a existuje od roku 2010, kdy Libor Nádvorník a Jan Karpíšek rozpustili svoji původní kapelu a rozhodli se spolu s Petrem Fryaufem hrát muziku, která má šírší záběr posluchačů. A jako poslední doplnil sestavu baskytarista Tomáš. Tato sestava funguje od 2011, kdy začali na klubových koncertech doplňovat české stálice jako brněnské Rattle Bucket, Nil, X-left to Die, ale třeba také známější UDG, Mothers Angels, Wohnout, Imodium, The Prostitutes a spoustu další.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen − thirteen =