Dokument o Kurtovi Cobainovi míří do kin i na televizní obrazovky

4. květen 2015, to je datum, které by si měli zapamatovat všichni milovníci Nirvany a Kurta Cobaina. Právě tento den bude mít v USA premiéru zcela nový dokumentární snímek Kurt Cobain: Montage Of Heck na stanici HBO.

KurtCobainDokFilmaři snímek pošlou v omezené míře i do kin, ale zda se dočkají i ta česká zatím nevíme. Je tu však velká naděje, že se stanice HBO rozhodne dokument vysílat i u nás.
Podle tvůrců snímku čeká na diváky první zcela autorizovaný dokument, při jehož vzniku pomáhala i zpěvákova rodina (Kurtova dcera Frances Bean byla výkonnou producentkou) a zpřístupnila Cobainův archív. Díky tomu měli filmaři k ruce ohromné množství nezveřejněných nahrávek, video záznamů, deníků, textů, ale i uměleckých děl. Režisér Brett Morgen slibuje výjimečný intimní portrét tohoto jedinečného muže, jehož příběh se bude odvíjet za zvuků originálního soudtrack v podobě dosud nevydané hudby.
Jedinou vadou na krásně pro fanoušky Nirvany je to, že se do snímku již nestihl dostat rozhovor s Cobainovým kolegou Davem Grohlem. Režisér ale nevylučuje možnost, že v budoucnosti vyjde rozšířená verze i s Grohlovým rozhovorem.