Menu stránek
Menu kategorií
Masters of Rock mimo Vizovice?

Masters of Rock mimo Vizovice?

V médiích se objevila zpráva, že jeden z největších, nejoblíbenějších a nejslavnějších metalových festivalů u nás – Masters of Rock by se mohl přestěhovat z již tradičního areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Podle informací, chce prý radnice zvýšit poplatek do městského rozpočtu od pořadatele, což pořadatel festivalu odmítá a pokud se obě strany nedohodnou, hrozí to, že se akce bude muset přestěhovat na jiné místo.

Každopádně vizovická radnice se již jednou snažila od pořadatele festivalu agentury Pragokocnert získat více peněz, konkrétně v roce 2010, kdy požadovala 250 000 korun, ale nakonec pod tlakem veřejnosti ustoupila a smířila se jen se sto tisíci.

Podle všeho se letos zastupitelstvo k nápadu vrátilo. Nově od Pragokoncertu požaduje 200 tisíc, tedy o sto procent víc než dosud.

„Vede nás k tomu tlak ze strany občanů. Vizovice jsou rozdělené napůl, podnikatelé tuto akci kvitují, řada lidí bydlících v okolí likérky si naopak stále stěžuje na hluk a nepořádek,“vysvětlil Richard Jaroněk, koaliční zastupitel a jeden z iniciátorů nápadu. „Bereme to jako návrh, který by mohl vylepšit rozpočet. Uvidíme, jestli jej bude akceptovat i druhá strana,“ naznačil Jaroněk.

Samozřejmě, že s tím ale pořadatel nesouhlasí. Doslova uvedl ředitel Pragokoncertu Jiří Daron toto: „Pokud zastupitelé schválí zvýšení poplatku na 200 tisíc korun, letos jej zaplatíme, ale od roku 2014 již ve Vizovicích nebudeme. Jsme jediný festival v zemi, který posílá peníze městu. Tato vyhláška je diskriminační. Proto většina měst v Česku podobnou vyhlášku z dob totality zrušila a naopak festivalům dávají finanční granty. Vědí, že podobná akce kromě reklamy přivádí hudební turisty, kteří utrácejí nemalé peníze. Pokud má kulturní akce dotovat ztrátovost městských rozpočtů, tak v takovém prostředí festival pořádat nemůžeme. Není to otázka peněz, ale nyní už hlavně důvěry v jednání vedení Vizovic. Na něčem jsme se opakovaně dohodli a už to zase neplatí.“

Jak vše dopadne se uvidí 11. března, kdy proběhne jednání zastupitelstva. Ovšem místní podnikatelé politiky varují, že právě pořádání festivalu je pro řadu z nich existenciální. Jelikož každý rok sem přijíždí 25 lidí, kteří se zde ubytují, stravují a popíjejí. Takže ztráta festivalu by byla pro Vizovice ohromnou finační ranou.

Zdroj: iDnes.cz

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *