Menu stránek
Menu kategorií
Nejlepší zpěváci roku 2011 podle MTV

Nejlepší zpěváci roku 2011 podle MTV

A je tu další žebříček. Hudební stanice MTV zveřejnila desítku nejlepších hudebních interpretů uplynulého roku 2011, kritérií bylo mnoho – výdělky, prodeje desek, koncerty atd.

A tito umělci měli podle MTV nejlepší rok:

10. Justin Bieber
Pro Justina začal rok výborně – do kin zamířil jeho 3D snímek Never Say Never, vydal nové vánoční album, vyrazil na turné, natáčel řadu videoklipů i nových písní a navíc randí se Selenou Gomezovou.

9. Drake
V listopadu vydal tento rapper druhé studiové album Take Care, ale rozhodně o něm bylo slyšet již od začátku roku, natočil duet s Rihannou, spolupracoval s Lil Waynem a Rickem Rossem. A jen co jeho album spatřilo světlo světa, rozebralo si ho více jak 750 000 fanoušků.

8. Lil Wayne
V tomto roce ukázal Lil Wayne, že jeho dominantou není jen rap, ale i rock a pop. Spolupracoval s Justinem Bieberem, Jennifer Lopez, Joe Jonasem, a dalšími. Navíc spatřilo světlo světa i jeho deváté album Tha Carter IV, které málem během jediného týdne získalo platinovou desku za prodaných 946 000 kopií.

7. Beyoncé
Beyoncé se daří profesně i v soukromí. S manželem Jay-Z čekají prvního potomka a úspěch zaznamenalo i zpěvaččino album 4. Deska plná soulových balad se sice neprodávala tak, jak bylo u Beyoncé v minulých letech zvykem, ale i tak to zpěvačka ustála s grácií a půvabem, který dokreslilo i nádherné těhotenské bříško.

6. Rihanna
Rihanna je fenomém v tom ohledu, že se jí během roku 2011 podařilo vydatne jedno, ale hned dvě studiová  alba! První se jmenuje Loud a druhé Talk That Talk. Hity z obou alb ji tak držely na vrcholcích hitparád téměř po celý rok.

5. Lady Gaga
Gaga v tomto roce opanovala snad všechny americké talk show i předávání cen, vedle toho si našla čas na natočení nové desky, koncertní turné, bombastické vysoce propracované videoklipy a speciál na svátek Díkuvzdání. Navíc ovládla většinu hitparád a podle posledních zpráv vydělala si mezi všemi ženami naprosto nejvíc peněz – úžasných 90 milionů dolarů!

4. The Throne
Mnoho z nás nemusí tušit, o jakého interpreta se jedná, vězte proto, že jde o uskupení čítající dva hvězdné členy – rappery Jay-Z a Kanye West. Oběma se podařila suprová deska, která jim zajistila vyprodané turné a nadšené fanoušky.

3. Adele
Tato zpěvačka byla snad všude. Její album 21 se stalo nejprodávanější deskou roku 2011 a singl Rolling in the Deep je označován za nejlepší píseň roku. Navíc ji poslouchají snad všechny generace posluchačů. A k takovému úspěchu jí přitom stačilo vydat vedle alba jen 2 singly!

2. Nicki Minaj
Výrazná barvami hýřící zpěvačka Nicky Minaj sice vydala své debutové album loni v listopadu, úspěch se však dostavil až v roce 2011. Rozhodně k tomu přispělo to, že dělala předskokanku na turné Lil Waynea a Britney Spearsové. Její singl Super Bass navíc skončil v žebříčku nejlepších písní roku 2011 na druhém místě. I díky tomu si zpěvačka může dojít pro cenu Grammy za nejlepšího nováčka roku.

1. Katy Perry
Podle MTV žádná jiná hvězda nezářilav roce 2011 tak jasně jako Katy Perry. Její úspěch pramení z její otevřenosti, díky které píše písně, se kterými se posluchači snadno ztotožní. Absolvovala veleúspěšné turné a její singl Firework se stal doslova hymnou, získal desáté místo nejlepší písně roku a videoklip k němu získal cenu za nejlepší videoklip roku.

Zdroj: MTV News

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *