Menu stránek
Menu kategorií
Novinka od 100°C bourá představy o českých videoklipech

Novinka od 100°C bourá představy o českých videoklipech

Oficiální uvedení čtvrtého studiového alba ohlásila na začátek příštího roku česká trash-popová kapela 100°C. O tom, že to skupina s novým albem myslí vážně, svědčí i její nejnovější videoklip k písni Eye for an eye z připravované desky. Klip se vymyká českým standardům jak po vizuální stránce, na níž měly svůj podíl kamery použité při natáčení filmů Sherlock Holmes nebo Hobit, tak i hereckým obsazením. V hlavní roli excentrické kněžky se představila talentovaná dcera Jitky Asterové Anna Linhartová (19), která se dostala do podvědomí veřejnosti zejména díky roli ve filmu Nevinnost režiséra Jana Hřebejka.

 Klip jako futuristická vize

100StRežie videoklipu k nové písni Eye for an eye se ujal art director audiovizuálního studia Manaworld a současně i baskytarista kapely 100°C Ondřej Urbanec, který v minulosti natáčel klipy kapelám, jako jsou např. Support Lesbiens, Tata Bojs, Charlie Straight, rapperovi Rytmusovi či zpěvačce Tonye Graves. Filmový štáb naplno využil možností speciálních vysokorychlostních 5K kamer Phantom Flex a Red Epic (rozlišení 5120 × 2700 pixelů), které hrály prim i při natáčení hollywoodských trháků Sherlock Holmes či Hobit. Videoklip tak přináší pozoruhodné a dechberoucí záběry. „Je to již druhý videoklip k chystanému albu. První jsme pod názvem Nobody Feels Good vydali letos na jaře a jako singl bude na nové desce také. Pracovní název alba je Freaky Boys,“ uvedl frontman kapely Joshua alias Jakub Johánek.

 V jaké kondici se 100 °C vrací?

Šestice muzikantů z Mariánských Lázní o sobě dala výrazněji vědět před deseti lety, kdy prorazila v talentové soutěži Coca Cola Popstar. Skupina má na svém kontě tři alba. Poslední deska vyšla kapele naposledy před pěti lety. Nový song slibuje návrat ve velkém stylu, tak jako to ostatně cítí i samotní členové kapely. „Jako poděkování domácím fanouškům chystáme na konec roku tradiční koncert v Mariánských Lázních. Už teď můžu slíbit, že to bude velká party, práce na novém albu nás totiž nabila novou energií!“ doplnil DJ At Work alias Karel Vaněk, která má v kapele na starosti syntetizátor. Nové album 100°C by mělo vyjít v lednu 2014 u nakladatelství Supraphon.

Perličky z natáčení:

  •  Videoklip se natáčel na kamery v celkové hodnotě 5 milionů korun.
  • Česání a líčení Anny Linhartové trvalo 2 hodiny.
  • Kostýmy kapely byly vytvořeny speciálně pro účel videoklipu. Jejich ušití trvalo 7 dní a spotřebovalo se na ně 15 metrů látky.
  • Efekt vody při šermířském souboji byl vytvořený propíchnutím balónků s vodou, které pak byly při postprodukci z videa odstraněné.
  • Na tvorbě klipu se podílela i nezisková organizace Ecobat, která v České republice zajišťuje zpětný odběr použitých baterií. Do děje se tak podařilo nenásilně zapracovat i myšlenku třídění baterií.

 Zajímavosti o kapele:

  •  Kluci spolu hrají už 16 let.
  • Za dobu své existence odehráli přes 800 koncertů.
  • V letech 1999 až 2013 zahráli kromě České a Slovenské republiky i v Berlíně, Paříži, Budapešti a na Ukrajině
  • V roce 2008 vyhráli cenu nejlepší videoklip roku na hudebních cenách Óčko (klip Cream v režii Ondřeje Urbance).
  • V roce 2004 vyhráli cenu objev roku v anketě Žebřík a byli nominovaní na cenu objev roku v rámci hudebních cen Anděl.
  • V roce 2003 na halovém turné s kapelou Support Lesbiens odehráli 17 koncertů, jejichž návštěvnost byla průměrně 3000 diváků.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *