Menu stránek
Menu kategorií
Poslední deska Pink Floyd nemusí být nutně poslední!

Poslední deska Pink Floyd nemusí být nutně poslední!

David Gilmour a Nick Mason z Pink Floyd se nechali slyšet, že nové album The Endless River je poslední deskou obsahující zcela nový materiál této skupiny. To ovšem nemusí nutně znamenat, že se fanoušci ještě nějaké té placky nedočkají!

PinkFloydArchiv skupiny je samozřejmě plný zajímavého hudebního materiálu, který ještě světlo světa nespatřil. Konec konců již od roku 2011 se posluchači dočkali poměrně slušné dávky dosud nezveřejněných nahrávek na rozšířených verzích znovu vydaných alb The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, The Wall a The Division Bell.

„Vždy se bavíme o tom, co bychom mohli dělat,“ uvedl Mason. „Je to jedna z věcí, kterou řídí spíše nahrávací společnosti nežli my, ale jejich nápadům se nijak nebráníme.“

V edici znovu vydaných alb navíc chybí deska Animals z roku 1977 a viditelně to má svůj důvod. „Vím, že Roger Waters a David Gilmour zmínili, že by Animals rádi zremixovali. Toto album je naší nejhorší nahrávkou. Je potřeba pásky vyčistit a projít nahrávky a zjistit, zda by šlo album zlepšit nebo dodělat, ale pokud vím, tak zatím se na to nikdo nevrhnul,“ dodal Mason a prozradil, že on sám se spíše věnoval vizuální stránce toho, co kapela za roky nasbírala: „Během několika posledních let jsem dával dohromady videoarchivy a filmové záběry a myslím si, že by bylo zajímavé to vydat. Existuje řada zábavných záznamů. Naším problémem ale je, že jsem začínali v době, kdy se ještě příliš nenatáčelo. Něco se ale najde a určitě by z toho šlo vytvořit něco skvělého, zvláště, když na to máme čas.“

Milovníci této party se mají tedy jistě na co těšit a mohou si být jistí, že ačkoli už skupinu asi nikdy neuvidí naživo (David Gilmour dal jasně najevo, že o živé koncerty již nestojí), budou mít co si pouštět i nadále.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 + 2 =