První hudební klip z prostředí dětských domovů představí kapela MIMOSFÉRY

Autoři podmanivé motivační skladby Nebe v nás ze skupiny MIMOSFÉRY představí veřejnosti první hudební klip, který natočili pro všechny děti z dětských domovů. Koncert kapely a křest klipu za účasti houslového virtuóza Pavla Šporcla se uskuteční 14. října od 19:30 hodin v klubu JAMM v Praze 6. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude použit na realizaci dalších motivačních výjezdů do dětských domovů.

Mimosféry_1Baví nás hrát s úsměvem. A pokud ho během našeho vystoupení vykouzlíme na tváři i posluchačům, je to pro nás tou nejlepší odměnou,“ vysvětlují svůj počin muzikanti z chlapecké kapely MIMOSFÉRY, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas dětem z dětských domovů. Díky trpělivosti a odhodlání se jim povedlo za pomoci hudby zvýšit sebedůvěru dětí a motivovat je k tomu, aby si šly za svým snem. „Napadlo nás dát dětem možnost zahrát si v kapele a napsat si vlastní písničku. Frontman kapely Marek se tímto problémem dokonce inspiroval natolik, že pro všechny děti napsal skladbu Nebe v nás, která říká, že každý má možnost jít si za svými sny. Ať už vyrůstá kdekoliv. Touto písní se snažíme nejen u dětí rozvinout často potlačovanou víru v sebe sama,“ vysvětluje otec myšlenky projektu a klavírista Jakub Štefanec.

Mladým muzikantům pomáhá také nezisková organizace Mimo domov, která dlouhodobě výjezdy do dětských domovů po celé ČR organizuje a také nejslavnější český houslista Pavel Šporcl, který je známý bořením mýtů a podporou mladých hudebníků. „Podobným projektům moc fandím. Ani já jsem to neměl v začátcích jako houslista se šátkem na hlavě jednoduché. Ale když si jde člověk za svým cílem a věří, že jeho práce má smysl, dosáhne úspěchu. A s touto výzvou se musí potýkat i děti z dětských domovů, které mohou díky projektu kapely MIMOSFÉRY objevit svůj talent a vyzkoušet si, jak to v hudební branži funguje,“ říká Pavel Šporcl, který se zúčastní slavnostního křtu klipu.

„Do podobných projektů se zapojujeme rádi. Čím více lidí bude podobné aktivity podporovat, tím je větší šance něco v prostředí dětských domovů změnit,“ říká Klára Chábová, předsedkyně sdružení. Klip vznikl také díky spolupráci s agenturou Meloun Production, která má s natáčením spotů ze sociální sféry bohaté zkušenosti. Celý projekt je ojedinělý také tím, že někteří členové kapely vyrůstali bez domova a proto vědí, co tyto děti chtějí a potřebují.

„Jelikož jsem v dětském domově sám vyrůstal, mohu potvrdit, že peníze od sponzorů jsou pro děti sice hmotným přínosem, ale to, pro co opravdu žijí, jsou skutečné zážitky a nové zkušenosti,“ říká Radek Laci, jediný člen kapely, který dodnes žije v dětském domově.

Hlavním partnerem projektu je Modrá pyramida, dynamická společnost zaměřující se na poskytování finančního poradenství, která vedle tradičního stavebního spoření a úvěrů na bydlení nabízí v současné době i řadu pojišťovacích a jiných produktů. Modrá pyramida je partnerem, který dlouhodobě podporuje společensky potřebné projekty.