Menu stránek
Menu kategorií
Scorpions chystají novou desku

Scorpions chystají novou desku

Scorpions ohlásili konec koncertování, ale ne nahrávání. Takže nikoho jistě nepřekvapí, že staří němečtí pardálové plánují nové album.

Kytarista skupiny Matthias Jebs potvrdil, že Scorpions vyplenili své šuplíky a hodlají oprášit nedokončené písně z 80. let. Jde o zbytky z alb Blackout (1982) a Love at First Sting (1984). Skupina tak právě spolupracuje s producenty Mikaelem „Nordem“ Anderssonem a Martinem Hansenem na 12 písních.

„Opět se do nich pustíme a možná budeme mít 16 až 18 písní, ze kterých vybereme 12 nejlepších,“ nechal se slyšet Jebs. „Jde o skutečně dobrý materiál. Ovšem podnět přišel od fanoušků,“ dodal kytarista. „Vždy říkali, že musíme mít z těch dob nějaký extra materiál a měli pravdu.“

Scorpions k některým z nich dodají nové části a většina ze skladeb prý nemá ani texty, takže ty budou muset být dopsány nebo přepsány. Samozřejmostí je i to, že se skladby poupraví s ohledem na současnou moderní dobu, neboť jsou přeci jen 30 let staré.

„Budeme nahrávat moderním způsobem,“ vysvětloval Jebs. „Ovšem základní nápad, riffy, to jak jsme je napsali a upravili bychom rádi zachovali. Po 30 let s takovými nápady nikdo nepřišel a my jsme s nimi přišli, když jsem byli mladší a toho mladého ducha, bychom tam chtěli zachovat.“

Album zatím nemá žádný název, ovšem na pultech obchodů by ho fanoušci mohli najít již v roce 2013. V témže roce navíc vyjde i dokumentární film o skupině od režisérky Katji Von Garnierové, která se Scorpions strávila na jejich světovém turné přes rok a půl, natočila nějaký živý materiál, ale hlavně sbírala rozhovory s členy kapely, doprovodného týmu, s dalšími hudebníky a přáteli skupiny.

S koncerty však Scorpions prý skutečně končí, Jebs potvrdil, že si nikdo ze skupiny svůj názor nerozmyslel a že posledním koncertem bude ten v Oberhausenu 17. prosince 2012. Výjimkou bude jen vystoupení Scorpions v rámci slavnostního zahájení fotbalového šampionátu v roce 2014 v Sao Paulu.

„Nekočíme s hudbou, ani s nějakým tím vstoupením, ale tohle je naše poslední šňůra,“ doslova uvedl Jebs. „Musíme být realističtí, nemůžeme takhle pokračovat dalších 5 nebo 10 let. Rozhodli jsme se skončit v tuhle dobu, jelikož jsme stále v dobré formě a tak chceme, aby si nás lidé pamatovali – jako skvělou živou kapelu. Nechceme stárnout ve světle reflektorů. Ovšem jistý smutek tu je, není snadné se na to připravit ani psychicky, na to, že je to naposledy. Je to něco nového a není snadné se s tím vyrovnat, dokonce na to nechci ani myslet a ani na to, jaké emoce na posledním koncertě proběhnou.“

Zdroj: Billboard

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five + 20 =