Menu stránek
Menu kategorií
Stingův kytarista se po roce opět vrací do Česka

Stingův kytarista se po roce opět vrací do Česka

V rámci hudebního festivalu Pacovský poledník, který se uskuteční 22. – 23. srpna 2015 v Pacově na Vysočině, se jeho organizátorům podařilo připravit workshop s Dominicem Millerem, dvorním kytaristou slavného Stinga.

eeee

„Bude to jedinečná možnost potkat s výjimečným kytaristou i člověkem,“ zve Jana Hrušková, organizátorka festivalu s patnáctiletou historií. „Zkušení i začínající kytaristé, studenti hudebních konzervatoří a další zájemci mají vzácnou příležitost strávit inspirativní odpoledne s vynikajícím skladatelem, aranžérem a kytaristou, dozvědět se více o jeho přístupu k tvorbě, zdrojích inspirace nebo si poslechnout, jaké je to hrát nejen se Stingem, ale spolupracovat Phillem Collinsem, Tinou Turner, Paulem Simonem a řadou dalších,“ dodává Jana Hrušková.

Dlouholetá vazba mezi Stingem a ústřední postavou jeho bandu je velmi vzácná. Slavného zpěváka v jeho dosavadní kariéře doprovázela celá řada slavných hudebních osobností, jen Miller však po jeho boku zůstává již více než čtvrtstoletí.

Argentinský rodák se v České republice objevil zhruba před rokem. V rámci evropského turné u nás v květnu odehrál jediný koncert, a to právě v Pacově. Millera na něm doprovázeli tři muzikanti, bubeník Rhani Krija, kytarista Tony Remy a basista Nicolas Fiszman. S posledně jmenovaným se tentokrát představí v srpnu i v Pacově.

Letošní Pacovský poledník však nabídne mimo Dominica Millera i další zajímavý program. Druhou zahraniční hvězdou bude fenomenální izraelský multiinstrumentalista Adam Bez Ezra, Angličan Bear Love, nositel navažské tradice, flétnista Andrew Begay a hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal. V rámci hlavního festivalového večera vystoupí např. Kalle, Robert Balzar Trio, Zdeněk Bína nebo Simple Muffin. Hudební doplní prestižní výstava Jazz World Photo.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *