Menu stránek
Menu kategorií
Tata Bojs natočili první 3D videoklip

Tata Bojs natočili první 3D videoklip

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, navázala partnerství s hudební skupinou Tata Bojs a velkou měrou tak přispěla ke vzniku prvního hudebního 3D videoklipu v Česku.

Klip k písničce Homo Demo, z alba Ležatá osmička, se natáčel dva dny, v druhé polovině července, na střeše Nové budovy Národního muzea v Praze. Technika určená pro natáčení klipu ve 3D  byla přivezena z Anglie a podílela se například na vzniku posledního snímku známého režiséra Ridleyho Scotta s názvem Prometheus.

 „Těší nás, že můžeme být při takové události, jako je vznik prvního českého hudebního 3D videoklipu. Když jsme nabídku na partnerství při tvorbě obdrželi, byla to pro nás jasná volba,“ říká Jiří Kolařík, produktový manažer divize Audio Video společnosti Samsung.

„O natáčení 3D klipu k naší písničce Homo Demo jsme si s režisérem Šimonem Šafránkem povídali už někdy před rokem krátce po vydaní Ležaté osmičky. Takové natáčení je finančně dost náročné. A vlastně až teď díky firmě Samsung a produkci Caviar se celá akce dala do pohybu. Kromě členů kapely se v klipu objeví i někteří naši fanoušci. Ti byli vybráni formou facebook castingu a rádi bychom jim všem ještě jednou poděkovali za čas a vstřícnost při natáčení. Můžu vám potvrdit, že natočené záběry jsou skutečně 3D! Takhle plasticky jsem Prahu, UFO na střeše, vycpaná zvířata a Homo Demo – lidstvo zkušební ještě nikdy neviděl,“ říká s úsměvem Milan Cais

 Produkci při tvorbě klipu zajistila nadnárodní produkční společnost Caviar, která se v nedávné době stala 4. nejlepší produkcí na světě za získání mnoha ocenění na reklamním festivalu CANNES LIONS 2012. „Natáčení videoklipu pro Tata Bojs s technologíi 3D pro nás byla velká výzva. Klip jsme potřebovali dostat co nejblíže k mrakům, proto svou dispozicí nakonec vyhrála střecha Nové budovy Národního muzea.“, říká Jan Strašík, výkonný producent společnosti Caviar.

Skladba Homo Demo pochází z posledního studiového alba Ležatá osmička, které stejně jako všechny ostatní nahrávky Tata Bojs vydává a distribuuje Supraphon. „Nové technologie a Tata Bojs, to je vždy na výbornou fungující spojení. Je skvělé, že se našel partner umožňující realizovat nadčasové a novátorské umělecké sny Tata Bojs“, doplňuje Michal Máka, marketingový manažer vydavatelství Supraphon a.s.

 Pro nový videoklip bude v rámci oficiálních webových stránek Tata Bojs vytvořena microsite, kde budou postupně přidávány další informace nebo fotografie a videoklip z natáčení. Pro skalní fanoušky pak budou realizovány soutěže o volné vstupy na chystaný koncert.

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × three =