The Beatles požehnali dokumentu o jejich sekretářce

Snad nějvětší legenda hudební scény – The Beatles požehnali novému dokumentárnímu snímku o jejich bývalé sekretářce Fredě Kellyové a propůjčili pro snímek i svou hudbu.

Dokument se jmenuje Good Ol‘ Freda a poprvé vypráví příběh Fredy Kellyové, které rozjela fanklub slavných Brouků a pracovala pro skupinu přes 11 let.

„Když Freda ukončila činnost všech kanceláří Beatles, zůstaly jí tuny věcí. Ty pak po několik let rozdávala fanouškům po celém světě,“ uvedl režisér snímku Ryan White. Přesto Kelly o svých zážitcích a zkušenostech se skupinou vždy mlčela. Až pro dokument se rozhodla promluvit a to jen díky tomu, že ho věnovala svému dvouletému vnukovi. Takže sám režisér hovoří o dokumentu jako o jistém domácím videu.

Každopádně během smínku zazní i písně Love Me Do, I Saw Her Standing There a několik dalších. Kolik peněz filmaři museli zaplatit za propůjčení skladeb si však nechávají pro sebe. A není se čemu divit, písně Beatles patří mezi nejdražsí „hudební zboží.“ Jedna z epizod seriálu Mad Men použila píseň Tomorrow Never Knows a zaplatila za to přes 250 000 dolarů!

Zdroj: The Hollywood Reporter