The Spankers představují novou zpěvačku a jarní plány

Novou zpěvačkou kapely The Spankers se stala Elén Berešová. Kapela tak po téměř půlroční koncertní pauze pracuje na nové show a brzy se objeví na pódiích českých a slovenských klubů.

Spankers_foto1The Spankers jsou stálicí na české klubové i festivalové scéně. S obrovskou energií kombinují ska, reggae, funky, rock i rap a vytváří styl, kterému říkají off-beat pop. V roce 2013 vystoupili na festivalech jako Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Rock for People, zimním Rock For Churchill, Proti proudu a mnoha dalších. Nyní představují Elén Berešovou, která se stala novou zpěvačkou kapely a nahradila tak Sisu Fehérovou. Téměř půl roku kapela nehrála a věnovala se výběru zpěvačky a práci na novinkách. Náročným konkurzem prošlo kolem 20 zájemců, z nichž někteří měli opravdu velké šance, a výběr nebyl jednoduchý. Elén, která nakonec v konkurzu zvítězila, je zkušenou zpěvačkou a zároveň má chuť a nadšení posouvat kapelu i sebe dál. Za první měsíc společné práce vzniklo už několik písní, které zachovávají známý rukopis The Spankers, ale také ukazují nové možnosti, kam kapela může dál směřovat. Bohatší bude i celkový zvuk, čemuž pomůže rozšíření nástrojového vybavení. Koncerty The Spankers stále budou význačné tím, že jsou plné energie a hlavním cílem je bavit lidi kvalitní muzikou. Budou ale také více propracované a přinášet fanouškům ještě větší zážitek.

„Vážíme si všech, kteří se zúčastnili konkurzu, a moc jim za to děkujeme. Elén je skvělá holka i zpěvačka, která přichází do kapely s řadou zkušeností a přináší pozitivní uvolněnou atmosféru. To jsme nutně potřebovali a daří se nám teď hodně věcí dělat lépe. Fanoušci se určitě mají na co těšit,“ říká Martin Brož, manažer The Spankers.

Elén Berešová pochází z Moravskoslezského kraje, ale nyní žije v Ústí nad Labem. Studuje Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, obor Popularizace hudby a organizace hudebního života. Od nového školního roku přechází na teplickou konzervatoř. Kromě pravidelného koncertování s plesovou kapelou řadu let zpívala v rockové kapele IglooChicks a ve volném čase mimo jiné organizuje spoustu akcí, jako třeba ples univerzity, 20 let UJEP nebo Ústecký Majáles.

„Nabídka zúčastnit se konkurzu přišla ve chvíli, kdy jsem neměla svoji kapelu a cítila jsem potřebu na něčem pracovat a zároveň se vyřádit na pódiu. Chci zpívat, bavit lidi a jsem moc ráda, že mám tuhle příležitost. Navíc v kapele jsou skvělí muzikanti a těším se na první koncert,“ říká Elén Berešová, zpěvačka The Spankers.

The Spankers také pracují na svých plánech pro sezónu 2014. Kromě nové zpěvačky vznikají nové písničky, vyvíjí se zvuk celé kapely a připravují se i propracovanější vystoupení. Nyní kapelu čeká koncertní turné s kapelou Fuera Fondo, které začne v březnu na Slovensku a poté se přemístí do České republiky. The Spankers jsou jedním z headlinerů festivalu Žižkovská noc, připravují společný koncert s jamajskou legendou ska a reggae The Skatalites a pracují na letním singlu. Od května také začíná festivalová sezóna a The Spankers čekají desítky koncertů, které jsou nyní v jednání.