Menu stránek
Menu kategorií
Death Dealer přináší novou vlnu metalu!

Death Dealer přináší novou vlnu metalu!

Zrodila se nová metalová kapela, jmenuje se Death Dealer a skládá se z vynikajících muzikantů, které zná řada metalových fanoušků z kapel jako Manowar, Rob Halford nebo Lizzy Borden!

Jejich debutové album se jmenuje Warmaster a velmi záhy spatří světlo světa. Posluchači se mohou těšit na pořádný nářez kombinující power, trash a speed metal. Jedním ze zakladatelů skupiny je Ross the Boss (jeden ze zakládající členů Manowar) a uskupení vznilo v roce 2012 přes internetovou korespondenci.

„Když mi poslali první ukázku, byl jsem uchvácen a Stu a Sean mi řekli, že chtějí, abych se ke kapele s názvem Death Dealer přidal. Ptal jsem se, kdo je ještě v kapele a oni řekli, že bubeník Rhino. Odpověď byla jasná. Jdu do toho!“ Objasnil vznikl kapely Ross. „Zvuk Death Dealer je mocnou kombinací pěti velmi talentovaných a zkušených muzikantů. Je to klasický power metal s troškou brutálního treshe, speedu a preciznosti.“

A toto jsou Death Dealer:

  • Ross The Boss – legenda metalu a zakládající člen Manowar. Inspiroval řadu začínající hudebníků a je součástí  klasických alb, kterých se po celém světě podalo přes 4 miliony kopií.
  • Rhino – jako budeník si vysloužil reputaci u Manowar, Holy Hell a Angels of Babylon. Ošem kromě bubnů ovládá Rhino i zpěv, kytaru a je úspěšným producentem.
  • Stu Marshall – kytarista a producent ze Sydney se proslavil jako kytarista skupiny Dungeon. Ovšem je i autorem projektu Empires of Eden, díky kterému spolupracoval s takovými legendami jako Udo, Rob Rock, Mike Dimeo, Grimmett, Zak Stevens a řadou dalších.
  • Mike Davis – působil ve skupině Lizzy Borden, ale nakonec si jej jako basáka vybral Rob Halford.
  • Sean Peck – je označován jako „muž tisíce hlasů“ a přirovnávají ho k Halfordovi nebo Dickinsonovi, kromě Death Dealer působí se skupinou Cage, se kterou nedávno oslavil 20 let.

Jak moc se jim podaří jejich projekt uplatnit a dostat ho dle Rossových slov na celosvětovou metalovou mapu se budou moci čeští fanoušci přesvědčit sami na vlastní oči a uči na letošním ročníku festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

 

1 komentář

  1. Bohužel Death Dealer oznámily, že nevystoupí na MoRu, jako důvod jsou osobní problémy jednoho z členů. Ale taktéž jsem se dozvěděl, že plánují podzimní turné, kdy by se měli stavit i v ČR.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − 9 =