Gate Crasher v novém klipu Ego vsadili na homevideo z dovolené s fanoušky

Po necelém roce od posledního klipu Neusínám, přichází brněnská rocková parta Gate Crasher s dalším videem a to ke skladbě Ego. Jedná se už o čtvrtý videoklip ze zatím posledního studiového alba Bitterfly, ale podání je opět úplně jiné.

GateCrasherOproti předchozím videopočinům je na první pohled vidět podstatný rozdíl. Nejsou tu záběry z ateliérů, herci ani připravené scény. Klip Ego je jakýmsi home videem z velké letní party. Tu kapela uspořádala v září 2014 na italském Garganu a nazvala ji Dovolená s Gate Crasher. Celý týden pobytu se zaznamenával a následně jen sestříhal. Žádné záběry ani scény nebyly dotočeny.

„S nápadem na dovolenou s fanoušky za námi přišla jedna brněnská cestovní kancelář. Rozhodli jsme se to zkusit, i když to byl pro všechny krok do neznáma, a nakonec nás byl plnej autobus. V tu chvíli nás napadlo celej ten večírek natočit a udělat z toho klip k na Ego. K Bitterfly jsme natočili už 3 klipy k písničkám Stále hledám, Mrtvá a Neusínám a tohle nám přišlo jako super šance, jak udělat Ego úplně jinak. S těma klipama jsme se asi trošku zbláznili, ale neskončíme ani u čtyř. Do konce roku máme v plánu ještě jedno poslední překvapení z Bitterfly, pak už začneme naplno makat na další chystané desce Nevynecháš!“ popisuje frontman Ondra Novák.

Dovolená s Gate Crasher probíhala v areálu Villaggio Riccio poblíž městečka Mattinata. Kapela si sebou vezla kompletní aparaturu včetně zvukaře a během týdenního pobytu odehrála dvě improvizovaná vystoupení přímo v kempu. Nechyběl ani karaoke večer, sportovní turnaje a spousta dalších aktivit.

„Udělali jsme z toho takovej šílenej večírek. Pobytu u moře, jak si ho každej obvykle představuje, se to asi podobalo dost vzdáleně. Kdybychom tam byli další týden, tak by to možná někteří už nerozdejchali,“ dodává baskytarista Macek.

Střihu a postprodukce se premiérově ujal Radim Věžník. Výsledek posuďte sami.

Kapela Gate Crasher za dobu svého působení vystupovala na největších letních festivalech, hrála s předními českými interprety a zahraničními hvězdami (Aerosmith, Ozzy Osbourne, Korn, Iron Maiden..). Má za sebou tři vydaná studiová alba (Chocolate Rabbit (2006), Recycled (2010), Bitterfly (2012)). Nedávno oznámila přípravu další desky s názvem Nevynecháš!

Rubriky