Menu stránek
Menu kategorií

BIOPOP – K výšinám

Minulý týden zveřejnil BIOPOP svůj vůbec první single i s videoklipem pojmenovaný K výšinám. Ve videoklipu se představila i herečka a členka činohry Národního divadlo Jana Pidrmanová. Single pochází z nového EP, které vyšlo 1. 5.. První křest proběhl 8. 5. v Českých Budějovicích v klubu Velbloud Music Bar, druhý pak teprve proběhne, a to 14. 6. v pražském Vagonu.

BiopopNa klip a EP vybrala kapela částku 85 000 Kč od svých kamarádů a fanoušků přes crowdfundingový server hithit.com. Díky této částce byli kluci z BIOPOPu schopni nahrát zvukově i hudebně velice kvalitní desku, na které spolupracovali například s producentem a hudebníkem Borisem Carloffem. Zvukově se kapela chce přiblížit britským Coldplay nebo českým Kryštof. Budeme tak mít možnost slyšet kvalitní pop/rock s chytlavými českými texty a živým rytmem. “Věříme, že naše tvorba a její živé provedení má své místo na vrcholu české poprockové scény,“ říká frontman Radomír. Cíl určitě neskromný, avšak po poslechu písní každému dojde, že ne nereálný.

Původně byl BIOPOP stvořen Radomírem Švecem jako projekt k nahrání písně pro fantasy film Poslední z Aporverů. Dal se tak dohromady s kamarádem bubeníkem Honzou Gajdošem a kytaristou 4P a basákem Miroslavem Pajmou. Spolupráce se jim zalíbila a řekli si, že budou spolupracovat i nadále a tvořit vlastní muziku. Nyní přichází první milník v podobě vydání debutového EP.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 3 =