Videoklip k 50. výročí Olympiců ve 3D!

Marka Dobeše, scenáristu divácky úspěšného filmu Kajínek a režiséra hororové komedie Choking Hazard, si vybral Petr Janda jako tvůrce videoklipu k nové písni skupiny Olympic – My už jiný nebudem.

S deskami skupiny Olympic jsem vyrostl, a proto spolupracovat na videoklipu k padesáti letům skupiny je pro mne čest i neuvěřitelný zážitek. Olympic byl vždy progresivní českou skupinou, která patří mezi to nejlepší, čím se česká hudební scéna může pochlubit. Proto jsem se ho rozhodl natočit videoklip ve 3D formátu. Děj je tu retro, forma aktuální,“ říká o videoklipu jeho režisér Marek Dobeš.

Klip se odehrává v prostředí jediného bytu, ve kterém se spolu se skupinou vracíme v čase k jejich začátkům. „Hlavním motivem klipu je síla spojovat individuální lidské osudy. Tu sílu představuje Olympic. Osudy obyvatel bytu projdou časem, v jakém šel náš život s Olympicem. Zvolený retro styl klipu nám dovolil vrátit se  do minulosti, proti proudu času, díky tomu spolu s diváky zjišťujeme,  že za 50 let se toho kolem nás změnilo více, než si dovedeme představit.“ dodává Marek Dobeš.

Frotmana skupiny Petra Jandu si Marek Dobeš podle vlastních slov získal zkušenostmi, které má s prací na videích pro jiné rockové kapely. „Zřejmě se mu líbily nápady, které jsme realizovali v klipech pro Arakain, Seven nebo německou metalovou legendu RAGE,“ odhaduje Marek Dobeš.

Videoklip jste mohli poprvé shlédnout v pondělí 29. října 2012, kdy byl odvysílán hudební televizí Óčko. Křest 3D verze videoklipu „My už jiný nebudem“ proběhla 15. listopadu v  Malostranské Besedě.

Marek Dobeš – režisér a scenárista. Režíroval desítky hudebních videoklipů: Arakain, Seven, KAMA, nebo klip na podporu filmu Kajínek s Lucií Bílou a Kamilem Střihavkou.

Natáčel s několika zahraničními interprety: Doro Pesch, Blaze Bayley, na začátku tohoto roku režíroval videoklip pro německou kultovní formaci RAGE.

Rubriky