Amon Amarth zveřejnili detaily k jejich novém albu “Berserker”

Švédská deathmetalová skupina Amon Amarth vydá 3. května 2019 své jedenácté studiové album Berserker. U této příležitosti zveřejnili členové kapely i nový videoklip k singlu Raven’s Flight, který je první ze tří hudebních upoutávek na nové album.

Režisér Roboshobo nás epickým způsobem uvede a vtáhne do světa Amon Amarth:

Podobně jako písně na albu Berserker, i videoklipy představují Amon Amarth v plném rozsahu. V hlavní roli se představí Josh Barnett a Erick Rowan jako “Thor.”

Nové album vyjde i jako deluxe box set v balení digipack-CD a v několika barevných variantách na LP.

Album Berserker představuje překvapivý posun na ikonický zvuk kapely v každém úhlu pohledu, k čemuž přispěly i slovutné nahrávací prostory v Los Angeles pod producentskou taktovkou Jaye Rustona. Po několikerém nahrání profi demo snímků nových písniček (nejdříve s kolegou švédské metalové scény Peterem Tägtgrenem a teprve později přímo s Rustonem) se kapela přesunula přes Atlantik natočit finální master přímo v Los Angeles.

„Pro mě je to jako Amon Amarth, verze 2.0,“ říká ke vzniku nového alba zpěvák Johan Hegg. „Myslím, že jsme dali vesmíru k dispozici celé naše bytosti, aby mohli prozkoumat i další části naší muzikálnosti a co vytváříme společně jako kapela. Pokud jste spokojeni s tím, kde se nacházíte, jaký má smysl pokračovat? Vždycky chceme přijít s novými nápady a hledat nové cesty, jak dělat věci a tvořit větší a lepší show. Vždy se snažíme zlepšit každý aspekt toho, kdo jako kapela jsme. Chceme se snažit udržet náš růst a dělat to tak dlouho, jak jen to bude možné, protože tohle je kurva ten nejlepší job na světě.”

Berserker track-listing

 1. Fafner’s Gold
 2. Crack the Sky
 3. Mjölner, Hammer of Thor
 4. Shield Wall
 5. Valkyria
 6. Raven’s Flight
 7. Ironside
 8. The Berserker at Stamford Bridge
 9. When Once Again We Can Set Our Sails
 10. Skoll and Hati
 11. Wings of Eagles
 12. Into the Dark

 

Amon Amarth online:

http://www.amonamarth.com

http://www.facebook.com/AmonAmarth

http://twitter.com/amonamarthband

https://www.instagram.com/amonamarth

https://youtube.com/AmonAmarthOfficial

http://giphy.com/amonamarth

 

Rubriky