Menu stránek
Menu kategorií
Držitel Ceny kritiků Brit Awards Tom Odell vydává své debutové album

Držitel Ceny kritiků Brit Awards Tom Odell vydává své debutové album

Debutové album nadaného britského zpěváka a skladatele Toma Odella Long Way Down vychází 24. června 2013. Již nyní je však exklusivně k poslechu na iTunes.

Britský mladík navíc svou novinku přijedem představit do Prahy 15. listopadu 2013 do Pražského Lucerna Music Baru.

 Ve spolupráci s iTunes, kteří primárně podporují nejočekávanější alba na hudební scéně, jsme pro Vás připravili exkluzivní streaming celého alba, a to týden před oficiálním uvedením na trh: www.itunes.com/tomodell

 Dvaadvacetiletý talentovaný britský zpěvák a skladatel Tom Odell vyhrál cenu kritiků “Critics Choice” na letošních Brit Awards a dostal se tak do výjimečné společnosti Adele, Emeli Sandé nebo Florence and the Machine, kteří jsou držiteli této ceny z předcházejích let.

Tom Odell interpretuje své písničky s hlubokou procítěností nespadající ovšem na úroveň kýče, jejichž základem je skvělá hra na piano. Zpěvák a skladatel, který přiznává jako svůj velký vzor Eltona Johna, vyrůstal část svého dětství na Novém Zélandu, kde jeho otec pracoval jako pilot. Ten ho také už od raného mládí vedl ke hře na piano. Ale malému Tomovi byla pouhá hra málo a ve svých třinácti letech si začal písničky i sám skládat. Když dosáhl plnoletosti, přestěhoval se zpět do Británie, kde studoval Institut moderní hudby. V Londýně začal hrát po klubech na piano, kde si již pohledného blonďáka s modrýma očima všiml zástupce Columbia Records a Sony Music s ním okamžitě podepsalo smlouvu.

 Ještě v prosinci loňského roku stihl Tom Odell získat již zmíněnou cenu kritiků na Brit Awards a zároveň se stal jedním z patnácti nominovaných na „BBC Sound of 2013“, jinými slovy jedním z nejnadanějších nových umělců letošního roku. Vše nasvědčuje tomu, že debutové album „Long Way Down“ slova kritiků jen potvrdí. Mělo totiž původně vyjít již v dubnu letošního roku, ale vzhledem k velkému zájmu z USA, Tom vydání o dva měsíce odložil a odjel na promo tour po velkých amerických městech.

O novém albu Odell řekl: „Doufám, že ta deska bude znít lidsky a opravdově a že tam je i pár kazů, protože kazy z toho pomáhají udělat to, co to je. Opravdu, chtěl bych žít v dobách, kdy byla muzika vnímána jako něco nevyumělkovaného a nedokonalého a dávala lidem pocit něčeho ušlechtilého. Když to má být smutné, chci, aby to bylo opravdu smutné. A když veselé, tak vás to musí nakopnout. Chci, aby moje desky vyjadřovaly vzletné pocity a emoce, které všichni v životě občas cítíme.“

Album vychází ve standardní verzi a v deluxe verzi s bonusovými tracky:

Obsah CD:

 1. OdellCDGrow Old With Me
 2. Hold Me
 3. Another Love
 4. I know
 5. Sense
 6. Can’t Pretend
 7. Till I Lost
 8. Supposed To Be
 9. Long Way Down
 10. Sirens

CD deluxe

 1. Grow Old With Me
 2. Hold Me
 3. Another Love
 4. I know
 5. Sense
 6. Can’t Pretend
 7. Till I Lost
 8. Supposed To Be
 9. Long Way Down
 10. Sirens
 11. I Think It’s Going To Rain Today
 12. Storms
 13. Heal
 14. Till I Lost
 15. Grow Old With Me

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *