Menu stránek
Menu kategorií
Fast Food Orchestra vydává novou desku. Křest proběhne příští týden v pražském klubu Roxy

Fast Food Orchestra vydává novou desku. Křest proběhne příští týden v pražském klubu Roxy

Desku s názvem ZEN vydává Fast Food Orchestra již tuto středu. Zrála téměř tři roky a výsledkem je třináct hitových písní, z nichž tři jsou i v češtině. Nové album staví na původních základech, tedy ska a reggae, ale v novém hávu. V některých aspektech je tvrdší a rockovější než desky minulé, některé písně naopak obsahují třeba popová aranžmá. Natáčení se zúčastnila celá řada hostů: Dr. Kary, Vladimír 518, Adam Koller, nebo Ivo Rafan.

FAstFoodOrchestraZen2Album je příběhem Zenu (The Story Of Zen), tedy třinácti písniček, které spolu souvisí. Inspirací byly Fast Foodům podle jejich slov moře, pohoda a zábava. Natáčelo se v profesionálním studiu SONO a nákladné vydání desky podpořili právě fanoušci Fast Food Orchestra koupí originálního trička z limitované edice „Proud ZEN Supporter“. ZEN bud pokřtěn 13. listopadu v Roxy za účasti mezinárodních hostů.

Vizuální stránka alba je komplexní, jako málo který vizuál českého hudebního průmyslu. Ujala se ho grafička a výtvarnice Kateřina Bažantová, alias Ktaiwanita, která ke každé písni udělala specifickou ilustraci. Pilotním singlem alba je píseň Wherever You Go, ke kterému kapela udělala „retro vintage“ klip. Ten vznikl přímo v dílně frontmana Fast Food Orchestra Filipa Vondráška za pomoci grafika a filmaře Lukáše Kopeckého.

Turné k vydání alba proběhne ve dvou částech – na podzim 2014 a na jaře 2015. Podzimní část odstartuje koncert 5. listopadu společně se slovenskými Smola a Hrušky, kteří s Fast Food Orchestra vystoupí v Jindřichově Hradci, Českých Budějovicích a Plzni. Následně obě kapely doplní ještě izraelští Los Caparos na koncertech v Brně, Praze, Liberci a Jaroměři. Zbývající dva koncerty v Sedlčanech a Ústí nad Labem Fast Foodi odehrají s mladou nadějí Kšandy Industry.

 Nicolaus vodka ZEN tour

  • 5. 11. 14 – Lucky Perry – Jindřichův Hradec – support: Smola a Hrušky
  • 6. 11. 14 – Café Klub Slavie – České Budějovice – support: Smola a Hrušky
  • 7. 11. 14 – Pod Lampou – Plzeň – support: Smola a Hrušky
  • 8. 11. 14 – Pohoda – Sedlčany – support: Kšandy Industry
  • 12. 11. 14 – Eleven Club – Brno – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
  • 13. 11. 14 – Roxy – Praha – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
  • 14. 11. 14 – Bunkr – Liberec – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
  • 15. 11. 14 – Bastion 35 – Jaroměř – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
  • 19. 11. 14 – Doma – Ústí nad Labem – support: Kšandy Industry

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 4 =