Metalgate uvádí… díl 1. – Miloš Meier – Drumming Syndrome Drum Show

České vydavatelství Metalgate je – jak samo tvrdí – branou do světa tvrdé muziky. Tentokrát nám naservírovalo čtveřici novinek ze svého katalogu, což nás svedlo k malému seriálu s názvem „Metalgate uvádí…“.

Začněme lahůdkou pro milovníky rytmu a energie. Tato dvě slova totiž dokonale charakterizují jednoho z nejlepších a nejvšestrannějších současných českých bubeníků Miloše Meiera, jehož DVD si nyní představíme. Jeho paličky můžete slyšet v akci v široké škále kapel všech stylů, protože tenhle člověk má víc energie než králíček Duracell a za rok toho stihne víc, než leckterá kapela za celou kariéru. Namátkou jmenujme maskované tvrďáky Dymytry, lehce tvrdo-popového Noida, ale i náročnější projekty Michala Pavlíčka či Kamila Střihavky. Ovšem nestydí se přiznat ani bubnování pro Anetu Langerovou…

Ke všem těmto aktivitám ale Miloš Meier „provozuje“ i svou vlastní skupinu Drumming Syndrome. Tedy skupinu… Je zde totiž jediným aktivně a živě hrajícím hudebníkem, zbytek kapely hraje z playbacku. Že to ale není zážitku na škodu, to dokazuje vlastně celé DVD, nazvané právě podle tohoto projektu s podtitulem „Drum show“.

V podstatě se jedná o 150 minut čisté bubenické extáze a ukázek toho, jak moc hudby může vzniknout pouhým úderem kusem dřeva do napnuté blány. Bez zajímavosti ovšem není ani poměrně dlouhé vyprávění Miloše Meiera o něm samém, o tom jak (jako správný bubeník) začínal už v maminčině kuchyni na osvědčené sestavě kastrolů a vařeček a vůbec o tom, jak se jeho kariéra strmě vyvíjela.

„Dývko“ je skvěle vyprodukované a přichází k divákovi a posluchači v exkluzivním balení, až přemýšlíme, jestli před cenovku 200,- Kč neschází na začátku jednička. Na produkci se zjevně nešetřilo.

Na disku se nachází celkem šest sekcí. První tři dají nahlédnout do živých bubenických vystoupení ze tří měst, kde je častým prvkem – logicky – bubenické sólo. Čtvrtý set pochází z nahrávání v pražském Paláci Akropolis a kromě již zmíněného filmu / povídání najdeme v závěru ještě sedm bonusových klipů a ukázek z koncertů. Jednotícím prvkem – samozřejmě mimo Miloše Meiera za bicí soupravou solidních rozměrů – je skvělá zvuková i obrazová kvalita, která zjevně prošla péčí techniků znalých svého oboru. Na čím lepší aparatuře posloucháme, tím více vynikne dynamika a rozlišení zvuku, stejně jako čistota obrazu.

„Miloš Meier – Drumming Syndrome Drum Show“ je zvláště s přihlédnutím k fantasticky nízké ceně téměř nutností pro každého, kdo z výčtu projektů s účastí MM poznal byť jen jedinou kapelu. Dostane se s tímto diskem do bližšího kontaktu s obyčejným, sympatickým a přitom nesmírně talentovaným bubeníkem, jehož záběr, energii a pohodu by mu mohli (a měli) závidět skoro všichni hudebníci na české scéně. Takže zajímá-li vás, proč vás vlastně rytmus tvrdé hudby tak strhává, šup na www.metalgate.cz a objednat DVD Drumming Syndrome, stojí to za to.

Připravujeme:

Metalgate uvádí… díl 2. – Liveevil – 3 Altering

Metalgate uvádí… díl 3. – F.O.B. – Tomorrow´s fires

Metalgate uvádí… díl 4. – Genuine Relief – Behind the smile