Menu stránek
Menu kategorií
Nic ze života – nové album Jakuba Tichého

Nic ze života – nové album Jakuba Tichého

Folk-punk, freak-folk, písničková alternativa pro nejužší profil, hudební neumětelství a opilecké výkřiky do tmy, nebo klidně všechno dohromady.  Nové řadové album Jakuba Tichého Nic ze života vyšlo před několika dny.

„Chtěl bych nechat na příjemci, jak bude hudbu i slova chápat – podle toho, jak rozumí světu může rozumět i tomu, co poslouchá. A podle toho to může považovat za snůšku vážných nebo humorných glos, hloupost, výsledek úplné absence soudnosti, osobní striptýz, karikovaný obraz světa, úplně něco jiného,nebo všechno najednou. Důležité je, že posluchači zbývá prostor. Může si vybrat, stejně jako se může rozhodnout jak pochopí název desky.

Nahrávání probíhalo v GM Studiu v Jablunkově po malých částech už od února 2012 a trvalo dohromady přesně rok. Vydání pak připadlo na květen 2013, takže se album vyklubalo na měsíc přesně tři roky po předcházející řadové desce Tragédie, která sklidila pozitivní ohlasy a v recenzích byla hodnocena vesměs kladně (v recenzi na Musicserveru označena za debut roku).

Album samotné předcházel klip k titulní písni Jednoho dne jistě zazvoní. Vlastní křest proběhl 17. května ve frýdecko-místeckém klubu Sokolík za účasti spřízněných kapel Pokustone a LÍHeň, jejichž členové na desce hostují. Na nahrávání se podílel i křestní otec, kterým byl Dušan Helfštýn z kapely Prouza, produkci obstarali vedle autora Martin Roženek (Ador Dorath) a Petr Janák (Trailer Trash). Výsledkem je 14 skladeb a 42 minut zdravě ulítlé a pestré hudby s texty, jaké nepíše nikdo jiný.

Album vychází vlastním nákladem digitálně a na CD s 28-mi stránkovým bookletem.

Obsah alba:

 1. Jvizual-nic_ze_zivotaednoho dne jistě zazvoní
 2. Rozhovor
 3. O cestě
 4. Esoterická
 5. Být doma s Tebou
 6. Kytička
 7. Já jsem Tě miloval
 8. Bavili jsme se před lety
 9. Píseň
 10. Budižkničemu
 11. Budu Ti přítěží
 12. Já piji sám
 13. Blbec
 14. Všichni mě serete

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 5 =