Menu stránek
Menu kategorií
Živý koncert Blur na CD a DVD

Živý koncert Blur na CD a DVD

V rámci slavnostního zakončení Olympijských her v Londýně vystoupila i skupina Blur na koncertě v Hyde Parku nesoucím prostý název LivePark. A co víc, tento živý koncert je v současnosti k dostání v digitální podobě na iTunes.

Samozřejmě se dokčá i vydání na CD a DVD, ale až za několik měsíců. Vyprodaný koncert byl k dispozici ke stažení během 24 hodin a skupina se při jeho realizaci spojila se službou studia Abbey Road Live Here Now.

Příští týden bude na stránkách Blur k dostání limitovaná edice CD z koncertu. Půjde o box 2 CD, na kterých fanoušci najdou kromě záznamu živého vystoupení i nezveřejněné živé písně z nedávných zkoušek a cvičných koncertů.

No a navrch toho všecho v listopadu vyjde deluxe  edice s 5 plackami – 3 CD audio materiálu, plus DVD se záznamem koncertu a CD skládající se písní z koncertu v klubu 100 club v Londýně. Samozřejmostí je i kniha v tvrdých deskách s 60  stránkami fotografií z obou koncertů.

Zajímavostí je, že zpěvák skupiny Damon Albarn prozradil, že si koncertem skupina vydělala celých 300 liber, takže po rozdělení a zaplacení daní vydavatelství a manažerům, tovyšlo na míň jak 5 liber na jednoho. Ovšem, jak sám uvedl, pro zisk to skupina nedělala.

„Dalo nám to šanci hrát před velkým množstvím lidí v Londýně. Ve smyslu olympijských her, je paráda se účastnit a oslavit tohle úžasné město,“ dodal Albarn. „A já tohle město miluju.“

Zdroj: Rolling Stone

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − three =