Menu stránek
Menu kategorií
Foo Fighters mají Wasting Light

Foo Fighters mají Wasting Light

Sedmé studiové album Foo Fighters „Wasting Light“ vyjde 12. dubna 2011. Na jeho nahrávání se podílela klasická sestava Foo Fighters, tedy Dave Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett a Pat Smear.

Album Wasting Light, které produkoval  Butch Vig a mixoval Alan Moulder, bylo celá nahráno na analogovou magnetofonovou pásku u Davea Grohla v garáži jeho domu v San Fernando Valley v Kalifornii. Díky tomuto návratu ke kořenům, kdy nebyl použit žádný počítač ani software, nahrála kapela pravděpodobně nejsilnější a nejucelenější desku za svou více než patnáctiletou kariéru.

Wasting Light je po všech stránkách mimořádné a skvělé album – od úvodní „Bridge Burning“ a pilotního singlu „Rope“, přes krásnou „These Days“ nebo „Dear Rosemary“, ve které hostuje Bob Mould, až po „I Should Have Known“, ve které hostuje Krist Novoselic. Zkrátka tato kapela, která vystupuje v největších halách, stadiónech a festivalech po celém světě, se obnažila až na kost, vrátila se k základům, vydala album světové úrovně a je opět na výsluní.

Zdroj: Sony BMG

Foto: Steve Gullick, Sony