John Lennon má vlastní aplikaci názvem John Lennon: The Bermuda Tapes

5. listopadu 2013 vychází nová hudební aplikace – interaktivní album s názvem John Lennon: The Bermuda Tapes. Režisérem projektu je Michael Epstein a aplikace zaznamenává cestu Johna Lennona na Bermudy, kde v roce 1980 krátce pobýval a jeho spolupráci s manželkou Yoko Ono, na základně které vznikly písně na Johnovo poslední album Double Fantasy.

JohnLenonAppVeškerý výnos z prodeje půjde na kampaň organizace WhyHunger s názvem Imagine There’s No Hunger. Za podpory Yoko Ono a Hard Rock International pomáhá program získávat jídlo pro děti ve více jak 22 zemích světa. I proto bude řetězec Hard Rock Cafe prodávat trička, šátky, náramky a další produkty související s aplikací a pomůže zisky znásobit.

Uživatelé aplikace budou moci přeplout na Bermudy, zajít si na diskotéku a poslouchat Lennonovy dema písní jako Woman, Starting Over, I’m Losing You, (Just Like) Starting Over, Nobody Told Me a Dear Yoko.

„Psaní Double Fantasy bylo pro mě i Johna velmi vzrušující,“ uvedla v oficiálním prohlášení Ono. „Myslím si, že aplikace zachycuje výzam objevování a uměleckých rozhovorů mezi mnou a manželem, navíc pomáhá novou cestou, abychom pomohli bojovat s hladem.“

Rubriky