Nightwish bez Anette!!!

Už je to tak, Nightwish oficiálně oznámili odchod zpěvačky Anette Olzonové a pro nadcházející koncerty ji nahradí Floor Jansenová. Kdo však převezme štafetový kolík po Anette a Tarje na stálo, nebo alespoň na nějakou dobu se ještě neví.

Oficiální vyjádření kapely zní takto:

Dnes skončila další kapitola Nightwish. Nightwish a Anette Olzon se rozhodli rozejít na základě vzájemného porozumění a pro dobro všech zúčastněných stran.

V poslední době bylo jasné, že směr a potřeby skupiny byly v rozporu a to vedlo k rozdělení, které nemůže být obnoveno.

Nightwish nehodlají rušit žádný z následujících koncertů a rozhodli jsme se oslovit náhradnici, která začne na koncertě v Seattlu. Její jméno je Floor Jansenová z Holandska (ex After Forever, ReVamp) a ona laskavě svolila, že nám pomůže Imaginaerum tour dokončit. Jsme plně oddáni této cestě, tomuto duševními stroji a jsme si jistí, že povede k jasnější budoucnosti pro všechny.

Navždycky budeme nadšení z dobrodružství, která přijdou a jsme neuvěřitelně hrdí na dvě nádherná alba a úžasné koncerty, které jsme solu sdíleli.
Nightwish a Anette Olzonová
Zbývá jen dodat, že není tajemstvím, že poslední tečkou v tomto směru byl fakt, že v době Anettiny nemoci skupina bez jejího vědomí povolala jiné dvě zpěvačky, aby za ní odzpívaly koncert. Anette nesla fakt, že je koncert důležitější než lidé z kapely dost těžce a ani se jí není moc co divit.