Menu stránek
Menu kategorií
U2 vydají 11 kraťasů inspirovaných novým albem

U2 vydají 11 kraťasů inspirovaných novým albem

V září U2 překvapili celý svět, když dali zadarmo ke stažení své nové album Songs of Innocence, které si tak mohli stáhnout úplně všichni majitelé účtu na iTunes. V říjnu pak vyšla deska na CD a skupina si pro své fanoušky připravila další lahůdku – film jménem Films of Innocence, jež se skládá z 11 krátkých snímků.

U2FilmsInnocenceU2 oslovili 11 umělců, kteří vytvořili kombinaci animovaných a hraných filmů inspirovaných skladbami z nového alba. Vydání Films of Innocence je v plánu na 9. prosince letošního roku, ale lze si jej předobjednat na iTunes již dnes. Na stejných stránkách je navíc ke shlédnutí i 40 sekundový trailer. Režisérem snímku je Jefferson Hack a diváci se mohou těšit na práci od umělců jako Oliver Jeffers, Robin Rhode, D*Face, Mode 2, Chloe Early, Ganzeer, Vhils, Maser, ROA, DALeast a Todd James. Všichni autoři pracovali pouze s hudbou a měli naprostou kreativní kontrolu nad tím, co tvoří. Výsledek jejich práce je tak naprosto čistou osobní reakcí na dané písně.

Skupina se nyní vrhla na přípravy koncertního turné. Podle U2 bude rozhodně menší, než to předešlé, ale jistě je i tak se na co těšit.  Bono a jeho kolegové se zároveň netají s tím, že vzniká i nová deska s názvem Songs of Experience. Podle Edge vyjde, až bude připravená, tak doufejme, že to nebude trvat dlouho.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *