Menu stránek
Menu kategorií

Hodonínská kapela Annoying Dust vydává první klip z prostředí svého města

Mladá rocková kapela Annoying Dust, skládající se z pětice hodonínských rodáků, představuje pomocí videoklipu svou vůbec první písničku. Jako Hodoňák ve videu možná poznáte svoji ulici.

Song „Pirate City“ je od kapely Annoying Dust sice teprve první oficiální nahrávkou, v plné sestavě však působí na scéně již přes rok. Během loňského roku měli několik koncertů převážně v okolí Hodonína, na nichž hráli předělávky písniček svých oblíbených rockových a metalových kapel. Postupně tyto covery nahrazovali vlastními písničkami a zároveň svá vystoupení natáčeli.

Proto se videoklip skládá ze záběrů pořízených v různých částech Hodonína, například z koncertů na Staré Budvarce nebo z festivalu Slovácké rockování. „Nejvíc jsme se ale natáčeli ve zkušebně nebo v ulicích,“ doplňuje zpěvák Dalibor Eimut, student místního gymnázia.

Písničku „Pirate City“ i s videem, jež kluci z kapely zveřejnili na internetu v pondělí 3. března, si vytvořili kompletně sami a s téměř nulovými náklady. „Nešli jsme ani do studia, ani za někým, kdo tvoří videa,“ říká kytarista Vojtěch Vrablc, Daliborův spolužák. „Chtěli jsme se představit, aniž bychom museli přehnaně utrácet. A s výsledkem jsme spokojení. O tom, jak jsme to zvládli, píše Timmy (baskytarista Tomáš Růžička, pozn. aut.) článek na náš blog. Pro ostatní začínající kapely to může být zajímavé čtení.“

Pirate City je první vlaštovkou z chystaného alba a na dalších právě pracují. „Na konečné nahrávání desky už profesionální studio určitě nevynecháme,“ ujišťuje Dalibor. „Do té doby si nás lidi můžou poslechnout na našich koncertech.“

Ten nejbližší se koná v pátek 7. března v Hodoníně v klubu Nautilus od 19:30. Zde se také poprvé v Hodoníně představí brněnské metalové kapely Wolfarian a Alia Tempora a čejkovičtí Incurable.

AnnoyingDustVid

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *