Menu stránek
Menu kategorií
Rocková skupina Votchi vydává po sedmi letech nové album

Rocková skupina Votchi vydává po sedmi letech nové album

Votchi jsou bezesporu jednou z nejvýznamnějších tuzemských hudebních skupin věnujících se hudbě na pomezí hard/art rocku. Čtvrté řadové album „Out Of Jail“ skupina vydává po téměř sedmileté odmlce, o to víc si však dala záležet na propracovanosti, ale zároveň i odlehčenosti skladeb i aranží.

VothciOutOfJailV pozměněné sestavě (zpěv Alex McBeat, klávesy Mirek Mužík, kytary Martin Smejkal, baskytara Pavel Bartoš, příčná flétna Petr Ackermann, bicí nástroje Adrian Ševeček) zní kapela svěže a moderně, i když jasné odkazy na klasickou rockovou hudbu jsou stále v nahrávkách patrné. Na albu se podílela řada zahraničních hostů, například vystudovaná operní pěvkyně Gail Whitmore původem z New Yorku. Na celkové podobě alba Out Of Jail má velký podíl americký producent Ian Kelosky, kterého skupina Votchi přizvala ke spolupráci.

Kapelník skupiny Votchi Mirek Mužík o novém albu říká: „Nová deska je z mého pohledu přelomová jak z hlediska hudební invence tak i z pohledu aranží a zvuku. Spolupráce s americkým producentem Ianem Keloskym vnesla do nahrávek lehkost a přímočarost. Poprvé se také na desce podíleli i další členové kapely, a to jak po hudební, tak po textařské stránce.“

Křest desky proběhl za účasti významných osobností z hudebního světa v pražském klubu Vagon na Národní třídě v sobotu 24. ledna. Na stejný termín bylo naplánováno i oficiální vydání alba, a to jak ve fyzické distribuční síti, tak na internetových hudebních serverech (např. Supraphonline.cz). Do konce měsíce ledna pak Votchi nabízejí singl “Loraine” z nové desky ke stažení zdarma.

Kapela Votchi působí na hudební scéně od roku 2000. Do povědomí posluchačů se dostala především díky první desce Scary Woman, jejíž titulní skladba byla dlouhou dobu v rotaci rockových rádií. Od té doby Votchi koncertují po celé ČR i v zahraničí, vystupovali spolu s takovými velikány, jako Deep Purple, Uriah Heep, Nazareth, The Colosseum a mnoha dalšími. Na svém koně mají tři studiová alba a živé DVD. Novinka Out Of Jail je po sedmileté odmlce čtvrtým řadovým albem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + fifteen =