Menu stránek
Menu kategorií
Britští The 1975 se chystají v listopadu uchvátit Prahu!

Britští The 1975 se chystají v listopadu uchvátit Prahu!

Indie-rocková senzace letošního roku, The 1975, vydává letos v září své debutové album a představí ho i v Praze. Jejich mezinárodní turné začíná na podzim. Koncert se koná 27. listopadu v klubu Rock Café.

The1975The 1975 mohli čeští fanoušci například slyšet jako předskokany nedávného koncertu Two Door Cinema Club.  Formace vznikla jako nenápadný projekt čtyř manchesterských spolužáků na střední škole. Pod názvem The 1975 se kapela objevila poprvé až v lednu 2012 a od té doby sklízejí jeden úspěch za druhým: z téměř neznámé kapely se vyšplhali na horní příčky hitparád. The Guardian se nechal slyšet: “Jejich songy jsou neskutečně chytlavé… Tento rok je určitě uslyšíme úplně všude.”  Navzdory tak prudkému vzestupu pracují na své hudbě opravdu poctivě. V minulosti vydaná EP jsou lákadlem na dlouho očekávané debutové album, které vyjde po téměř dvouletých přípravách letos v září.

Album, které ponese název “The 1975”, vzniká v koprodukci s Mikem Crosseym, který je znamý svou spoluprací s Arctic Monkeys nebo Foals. Ačkoli jsou The 1975 všeobecně řazeni do škatulky alternativního rocku či indie-rocku, jejich tvorba je ovlivněna velkým množstvím různých žánrů. Frontman kapely Matthew Healy jmenuje mezi svými vzory interprety jako jsou Talking Heads, Prince, My Bloody Valentine, Michael Jackson, Peter Gabriel, D’Angelo nebo Sigur Rós.

Ještě před tím, než se dočkáme jejich debutu, bude znát skladby The 1975 úplně každý! Vstupenky k dostání v síti Ticketpro od 31.5. 2013.

Oficiální FB Event: https://www.facebook.com/events/176171782546239/

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *