Menu stránek
Menu kategorií
Česko-finská zpěvačka Lucie Niemelä vyráží na turné po třech zemích

Česko-finská zpěvačka Lucie Niemelä vyráží na turné po třech zemích

Ve Finsku žijící zpěvačka českého původu Lucie Niemelä, která vydala v březnu své debutové album Doses, připravuje turné do srdce Evropy. Kromě Rakouska a Slovenska zavítá také do rodné vlasti.

Podzimní turné zahájí Lucie Niemelä ve Vídni, 8. listopadu v Cafe Concerto. V Rakousku absolvuje další tři koncerty, po kterých se přesune do Bratislavy, kde zahraje v Kafe Scherz. Šňůru zakončí dvěma koncerty na Moravě a jedním v Praze v legendárním Divadle Dobeška.

Za poslední rok vystoupila v Česku již pětkrát, většinou v duo sestavě. Tentokrát se premiérově představí se svým finským kvartetem. „Těším se, že konečně vystoupím s celou svou kapelou.  Letos jsme hudebně odlehčili – místo elektrické kytary máme akustickou a místo bicích používáme různé perkuse, hlavně cajón. K tomu ještě baskytara, já s klavírem a kazoo a sestava je kompletní, dodává mladá písničkářka.

Lucie si své písně skládá sama. Texty píše v angličtině, finštině a nově i v češtině. ,,Česky jsem napsala zatím jednu písničku. V listopadu ji určitě na koncertech zazpívám a jsem zvědavá, jaká bude reakce publika. Ráda zpívám všemi třemi jazyky. Důležité je, aby byl dobrý text a šel ruku v ruce s hudbou,” říká autorka, která žije ve Finsku od roku 2004.

Na koncertech Lucie překypuje energií a emocemi. ,,Snažím se vydat ze sebe vše a chci, aby každý koncert byl jiný, nehraju přes kopírák.

V Česku naposledy vystoupila v srpnu 2012 v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích jako předskokanka flétnového virtuóze Jiřího Stivína, se kterým si dokonce společně zahrála. V srpnu stihla také navštívit pořad ČT24 Před půlnocí, kde slíbila, že se do Česka brzy vrátí na další koncerty. Svůj slib dodrží v půlce listopadu.

Program česko-slovenského turné Lucie Niemelä:

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *