Menu stránek
Menu kategorií
Cut Copy se vrací do Prahy v rámci koncertů Excelent Jukebox

Cut Copy se vrací do Prahy v rámci koncertů Excelent Jukebox

Australská kapela Cut Copy se vrací zpět do České republiky. Jejich skvělá show proběhne v rámci koncertní série EXCELENT JUKEBOX už 21. dubna v Lucerna Music Baru! Vstupenky budou v prodeji v síti Ticketpro.

CutCopyKapela vznikla v australském Melbourne a vydala se na první mezinárodní turné v roce 2005, kdy předskakovala kapelám jako jsou Franz Ferdinand nebo Bloc Party. V roce 2007 byli vybráni aby nažhavili fanoušky Daft Punk! To se stalo krátce před vydáním jejich druhého alba, kritiky hojně vychvalovaného In Ghost Colours. Od té doby Cut Copy a jejich devadesátkový indie-dance sound jenom rostou. Album Zonoscope vyhrálo Aria Awards za nejlepší taneční nahrávku 2011 a hned po té byla deska nominována jako nejlepší Best Dance/Electronica na Grammy Awards 2012. Australský kvartet právě vydal nové album Free Your Mind, které je tak trochu spirituální poutí, pozvánkou na uvolnění mysli a absolutní radost z hudby. Kapela své album popisuje vskutku kreativně: “ Album tvoří a popisuje snové fantazie příští mladé ‚revoluce‘.. to, jak spolu lidé komunikují na parketě bez toho, aby řekli jediné slovo, společně dosahují vyšších stavů; cítí se být zapojeni do tajné společnosti, až nakonec splynou s hudbou v jediné.”

S novým LP objevují hranice taneční scény, inspirováni UK acid house i hlubokým psychedelickým rave společně se současným rozkvětem elektronické taneční hudby. Jejich skladby jsou upředeny z hodně solidních basových linek, s explozí smyček a ozvěn. Kapela pověřila mixážním úkolem Davea Fridmanna (Tame Impala, MGMT, The Flaming Lips), což se ukázalo jako skvělá volba.

“ Nová tvorba Cut Copy skvěle nastaví taneční náladu, především díky jejich chytlavému elektro-popu a neskutečně kosmicky syntetickými zvuky,” řekl jeden ze zástupců pořadatelské agentury Fource Entertainment.

Přijďte se podívat na skvělou taneční párci pořádanou v rámci série Excelent Jukebox 21. dubna v Lucerna Music Baru! Vstupenky seženete již teď v síti Ticketpro. Cena vstupenky: 420.- Kč + poplatky.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *