Menu stránek
Menu kategorií
Daniel Landa po Velekoncertu nezastavuje – chystá další turné!

Daniel Landa po Velekoncertu nezastavuje – chystá další turné!

Zpěvák Daniel Landa vystoupil na svém rok připravovaném Velekoncertu před zraky desítek tisíců fanoušků v pražských Letňanech. Opět se potvrdilo, že tento český zpěvák je stále velmi populární. Koncert se vydařil nejen díky hojné účasti, ale také díky krásnému počasí a dobře připravené produkci. Vystoupení trvalo necelé tři hodiny a nechyběla ani fire show. Právě dnes se spustil předprodej vstupenek na ŽITO TOUR DOJEZD, které odstartuje v listopadu 2016 v Plzni a pokračuje do Českých Budějovic, Brna a končí v pražské O2 areně.

ZitoDojezdTourKaždý by čekal, že po úspěšně vyprodaném Žito tour 2014 bude Daniel Landa odpočívat. Zpěvák se však okamžitě vrhnul na přípravy Velekoncertu a jeho nového alba. Vsadil na to, že fanoušci přijdou znovu i přesto, že od posledního koncertu neuplynul ani rok. Kdo byl v sobotu v pražských Letňanech, tak mohl vidět velké davy Landových příznivců, přičemž někteří začali chodit i 5 hodin před otevřením samotného areálu.

Zazněly téměř všechny největší hity jeho hudební kariéry a samozřejmě i ty nové z alba Žito (Čech, Ulice, Chcíply dobrý víly, Chlapeček z periferie, Valčík, Táta, Odplivnutí, Tři sta z místa, Přízraky, Šance, Uruz, Raidó a další), které bylo exklusivně možné zakoupit přímo na místě. Animace na LED obrazovkách znázorňovaly zpěvákův životní příběh. Daniela doprovázel Václav Noid Bárta, jehož si bylo možné poslechnout i před samotným začátkem koncertu. Noid s kapelou hráli přibližně 45 minut jako předkapela. Pan dirigent Miloš Krejčí vedl padesátičlenný orchestr z Hudebního divadla Karlín a k některým písním se připojil i dětský sbor Coro Piccolo Praha.

Celý koncert zabral rok příprav. Pódium přivezlo 12 kamionů a celková stavba trvala týden. Instalovány byly 3 velké LED obrazovky a zvukotechnika měla cenu 40 milionů korun. Dohlížel na ni dokonce zvukař od světoznámé německé skupiny Rammstein. Oplocení areálu bylo dlouhé 2,5 km

Nebyly zaznamenány žádné komplikace. Jistě tomu pomohlo i rozhodnutí produkce, kdy se nesměl prodávat tvrdý alkohol a kontroly u vstupu byly velice pečlivé. Na místě bylo přes 200 lidí z ochranky plus těžkooděnci a všechny složky integrovaného záchranného systému. V okolí byly dopravní uzavírky, na které dohlížely desítky policistů.

Předpokládá se, že bourání koncertu potrvá 2 dny. Samotný úklid odpadků po návštěvnících provádí 200 zaměstnanců úklidové firmy.

Kdo si myslí, že zpěvák tedy konečně začne odpočívat, tak se opět mýlí. Čeká ho příští rok v listopadu „ŽITO TOUR DOJEZD“ a vystoupí v Českých Budějovicích, Plzni a Košicích, na které se minulý rok nedostalo, a pro velký zájem si zopakuje show v Brně a v pražské O2 aréně. Předprodej vstupenek již začal.

Vypadá to, že se Daniel vydal na opravdu dlouhou cestu a to nejen obrazně, ale i doopravdy. Na základě záštit a pozvání odlétá v říjnu do Afganistánu. Přesný důvod cesty je zatím tajemný, ale protože spolu s ním odlétají i některá média, zanedlouho se veřejnost dozví více.

ŽITO TOUR DOJEZD

  • 1. 11. 2016, 20:00 – Plzeň, Home Monitoring Aréna
  • 3. 11. 2016, 20:00 – České Budějovice, Budvar Aréna 5. 11. 2016, 20:00 – Brno, DRFG Arena
  • 11. 11. 2016, 20:00 – Praha, O2 Arena

Vstupenky na ŽITO TOUR DOJEZD 2016 jsou v předprodeji v síti Ticket Art – www.ticket-art.cz a TicketPortal – www.ticketpotral.cz v cenových kategoriích: 99 Kč, 450 Kč, 490 Kč, 590 Kč a 790 Kč.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *