Menu stránek
Menu kategorií
Divokej Bill vařil nefiltrovaný ležák na Den Kozla

Divokej Bill vařil nefiltrovaný ležák na Den Kozla

Pivovar Velké Popovice přivítal členy kapely Divokej Bill, kteří přijeli uvařit Nefiltrovaný ležák Velkopopovického Kozla – speciál na oslavu 140 let založení pivovaru. Oslavy se budou konat 14. června v rámci tradičního Dne Kozla, kde kapela letos vystoupí jako hlavní hudební hvězda.

Foto_Divokej Bill_1Kapela se pod dohledem obchodního sládka aktivně zapojila do procesu chmelení. „Kluci si vyzkoušeli proces dávkování chmele, který se odehrává na varně. Chmel se přidává v několika dávkách při chmelovaru, což je závěrečná část vaření. Sladina se povařuje s chmelem a rozpouští se zde hořké a aromatické látky z chmele,“ upřesňuje obchodní sládek velkopopovického pivovaru Vojtěch Homolka. Nakonec se všichni podepsali na výroční varní list této várky.

„Těšíme se, že si společně za měsíc na Dni Kozla připijeme nefiltrovaným pivem z naší várky,“ říká k návštěvě velkopopovické varny zakladatel a frontman kapely Foto_Divokej Bill_3Divokej Bill Václav „Venda“ Bláha. Z této várky si na Dni Kozla připijí také kapely Sto zvířat, Děda Mládek Illegal Band a Patrola Šlapeto, která k oslavám 140 let pivovaru složila výroční píseň.

Kromě poctivého piva a dobré zábavy se mohou návštěvníci těšit na tradiční česká jídla jako před 140 lety, v průběhu dne budou probíhat ukázky tradičních řemesel. S historií pivovaru se lidé seznámí na prohlídkách. Na návštěvníky čekají také originální historické kozlí noviny nebo cesta parním vlakem z Prahy a Benešova do Velkých Popovic.

Den Kozla se koná v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června od 11 hodin a vstup je zdarma.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven − 6 =