Menu stránek
Menu kategorií
Insania se chystá s albovou novinkou na koncertní podia

Insania se chystá s albovou novinkou na koncertní podia

Právě vychází osmé studiové album „Zapal dům poraž strom…“ diverzantů Insania, a to pod labelem XProduction/Redblack (vinyl na značce Magick Disk Musick vyjde koncem listopadu). Novinka bude pokřtěna ohněm v brněnském klubu Fléda 22. 11. (host: Tisíc let od ráje) a v pražském Rock Café 26. 11. (host: Jolly Joker & Country Metal of the Universe). Ještě předtím však kapela vyšle fanouškům vzkaz v podobě videoklipu ke skladbě „Božská komedie“, jehož premiéra by měla proběhnout 21. 11. na zpravodajském portálu iDnes.

Insania_2013_03Hudebně skupina navazuje na předchozí alba „Rock’n’Freud“ a „Kult hyeny“, sarkasmus textů místy páchne jedem a Insania jím často střílí do vlastních řad („Ježíš vás miluje, ale my vás milujem taky!“).

„Booklet je tentokrát nositelem malé technologické revoluce“, uvedl k novinkové desce zakladatel kapely Poly. „Přes QR kód na CD/LP je možné si zdarma stáhnout do vychytralého telefonu aplikaci Insania, která je oknem do zlého světa a s její pomocí můžete dešifrovat skrytý obsah. Jedná se o unikátní aplikaci, která je poprvé použita právě v bookletu tohoto alba. Skrytý obsah a jeho možnosti budeme nadále rozvíjet a časem se v něm objeví i další temné věci. Tímhle způsobem necháme ožít i booklety našich starších alb“, dodal.

Poté se Insania v lednu-březnu 014 vydá s novým albem na klubové turné, jehož zastávky budou zveřejněny začátkem nového roku na www.insania.cz, kde je v eShopu možné album objednat. Insanii můžete špehovat také např. na http://www.facebook.com/insaniacz.

Za dobu víc než čtvrtstoletí existence získala tato svébytná formace řadu ocenění včetně Ceny Anděl za album „Rock´n´Freud“ (X Production, 008), oblibě se těší také v anketě rockových publicistů Břitva, kde vstoupila zároveň i do „Galerie legend“.

„Zapal dům poraž strom…“ obsahuje 12 nevergreenů:

 1. Základy zla
 2. Ať shoří v pekle všechny kapely světa!
 3. Píšu ti švabachem
 4. Ďábel pode mnou
 5. Nejsvětější trojice
 6. Sfoukni za mě svíci
 7. Až se to tu otočí
 8. Démoni jsou mezi námi
 9. Božská komedie
 10. Bioprodukt podsvětí
 11. Polevil jsem v modlitbách
 12. Neprojdou!

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *