Menu stránek
Menu kategorií
Jihoafrický grunge Seether poprvé v Praze!

Jihoafrický grunge Seether poprvé v Praze!

Jihoafrická kapela SEETHER se představí vůbec poprvé v České republice v pražském klubu Roxy 10. listopadu. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketpro od 7. srpna.

SeetherKapela Seether existuje od roku 2002, avšak již dříve vydali album jako kapela Saron Gas (údajně je po útocích 11. září jejich label nechal přejmenovat). Jejich hudbu řadí hudební kritici mezi post-grunge či alternativní rock-metal. Jejich skladby připomínají například Nirvanu nebo Alice in chains v trochu obroušenější a zároveň vyspělejší verzi. Základem Seether jsou zpěvák a kytarista Shaun Morgan, basista Dale Stewart a bubeník John Humphrey. Kapela má na svědomí šest studiových alb, na sedmém kapela právě pracuje.

Leader kapely Morgan je znám svým pozitivním vztahem ke Kurtu Cobainovi a nebojí se naplno využívat původního zvuku Nirvany jako inspirace pro tvorbu Seether. Zvuk kapely ovlivnili například také Deftones nebo Nine Inch Nails.

“Líbí se nám náklonnost Seether k Nirvaně, která je v jejich tvorbě cítit, avšak ne prvoplánově, nejde o marnou kopii, ale o tvorbu Nirvanou a Cobainem inspirovanou. Kapela má svůj unikátní zvuk, který byl oceněnen mnoha hudebními cenami, ve své domovině jsou absolutními miláčky a nás těší, že je můžeme představit českému publiku,” řekl jeden ze zástupců pořádající agentury Fource Entertainment.

Seether poprvé v České republice – již 10. listopadu v Roxy! Vstupenky k dispozici v síti Ticketpro od 7. srpna. Cena vstupenky 550.- Kč.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *