Menu stránek
Menu kategorií
Konec října v Praze přívítá kanadský projekt Timber Timbre

Konec října v Praze přívítá kanadský projekt Timber Timbre

Pražské Chapeau Rouge bude mít tu čest přivítat kanadský folkový projekt Timber Timbre vůbec poprvé v České republice! Sympaticky plynoucí večer fanoušky čeká 31. října. Vstupenky od 9. července v prodeji v síti Ticketpro nebo skrze facebookové aplikace promotéra Fource Entertainment.

TimberTibreTimber Timbre je folkovo-experimentální trio Taylora Kirka, Simona Trottiera a Miky Posen. Název kapely pochází z dob brzkých nahrávek, které se natáčely v roubeném srubu v ontarijských lesích. Kapela má na kontě již pět alb, poslední z nich, Hot Dreams, bylo vydáno v dubnu letošního roku. Podle nadšené recenze britského Guardianu deska zní jako soundtrack westernu natočeného Davidem Lynchem. Tamní kritik Jon Dennis dává albu hned 5 hvězdiček – a nejen to, frontmana kapely Kirka srovnává rovnou s Royem Orbisonem. Pravdou zůstává, že Kirkův hlas v sobě má něco poutavě tajemného: někteří v něm slyší Nicka Cavea, jiní Elvise nebo Johnnyho Cashe. V tvorbě této kanadské trojice se zrcadlí jisté vlivy kinematografie, hororu a ztracené duše – to vše odvážně zabalené do balíčku bluesově experimentálního folku.

Hudbu Timber Timbre jste mohli – kromě jejich alb – slyšet také v některém ze současných seriálů (objevili se např. v Breaking Bad) a filmů. Už bylo dost poslouchání nahrávek – je na čase zažít si tyhle experimentátory se strašidelně podmanivým folkem na vlastní oči a uši!

Doražte 31. 10. do pražského klubu Chapeau Rouge – vstupenky seženete od 9. 7. v síti Ticketpro a nebo na Facebooku Fource Entertainment.

PS: Timber Timbre byli nominováni asociací Nezávislé hudby v kategorii Best Live Act Award pro rok 2014; vítěz bude vyhlášen na závěrečném ceremoniálu asociace v Londýně 2. září. Držíme palce!

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *