Legendární UB40 budou vrcholem Buchlovského hudebního léta

Nejznámější britská reggae kapela UB40, která v prodejnosti zvukových nosičů překonala i Boba Marleyho, vystoupí poprvé na Moravě. V neděli 23. srpna svými rytmy rozezní amfiteátr barokního zámku Buchlovice, ve kterém i letos proběhne série letních koncertů pod širým nebem. Vstupenky jsou k mání v předprodeji v síti prodejen Ticketpro, Ticketportal a SMS Ticket.

UB40_02„Každý rok se snažíme Buchlovské hudební léto okořenit o nějakou kapelou světového formátu,“ říká Filip Dohnal, organizátor festivalu Buchlovské hudební léto. „Letos se nám podařilo sehnat opravdovou pecku. Britská skupina UB40 bude na Moravě koncertovat vůbec poprvé za 37 let své existence,“ dodává Filip Dohnal.

Skupina UB40, která nechyběla v žádné hitparádě osmdesátých let, se nejvíce proslavila coververzemi písní od Elvise Presleyho a Neila Diamonda. Může se pochlubit i prvenstvím mezi všemi reggae kapelami co se týče prodaných nahrávek. Má jich na kontě neskutečných 55 milionů.

Buchlovské hudební léto se letos již posedmnácté koná na zámku Buchlovice, který se nachází 60 km od Brna. Od konce jara až do podzimu se zde uskuteční série dvanácti koncertů pod širým nebem. Kromě britských UB40 se letos v Buchlovicích představí Tři sestry, Chinaski, Olympic, Xindl X, Vladimír Mišík nebo Tomáš Klus.

Rubriky