Prapůvodní reggae rytmy Groundation zazní v Praze již toto léto

Letos v srpnu se rozezní melodie roots reggae pražský Lucerna Music Bar! Slavná americká skupina Groundation patří společně s kapelou SOJA k základním pilířům současné zaoceánské roots reggae scény a jejich hudba je ovlivněna každodenním životem stejně jako rastafariánskou spiritualitou. V České republice vystoupí Groundation vůbec poprvé v rámci festivalového turné po Evropě v Lucerna Music Baru už 12. srpna.

groundation_band_„Jestli neznáš svoji minulost, nemůžeš znát ani svou budoucnost,“ toto tvrzení plně vystihuje hudbu Groundation. Mezinárodně uznávané uskupení Groundation si zakládá na tom, že silně čerpá z pravých reggae kořenů, a zároveň se stále snaží posunout tento žánr dál. V jejich hudbě se mísí prvky jazzu, funky a transcendentálního dubu. Jejich styl lze také označit za progresivní reggae.

Jejich název pochází z výrazu „grounation“, pod kterým se skrývá rastafariánský ceremoniál. Tento ceremoniál je vlastně setkáním rodu, které má za cíl dosáhnout společného souznění skrze pozitivní sílu modlitby a hudby. Podobný rituál probíhá mezi Groundation a fanoušky při živých koncertech!

Devítičlenná kapela Groundation je po celou dobu své patnáctileté kariéry velmi aktivní. Vydali již 7 studiových alb a zorganizovali 14 světových turné. Přesto všechno bude jejich letošní koncert historicky první zastávkou této formace v Praze.

Groundation můžete slyšet již 12. srpna v Lucerna Music Baru! Vstupenky k dostání v síti Ticketpro, na webu Lucerna Music Baru nebo přímo na kamenné pokladně Lucerna Music Baru od 17. května 2013.