Štěpán Smetáček představí naživo svou albovou novinku

Během února a března proběhne trio úvodních koncertů Štěpána Smetáčka, které se budou vztahovat k nedávno vydanému počinu Old Schooll. Jeden z nejvýraznějších bubeníků naší scény představí naživo svou albovou novinku 14. 2. v Hranicích na Moravě, 15. 2. v Brně a 18. 3. se mohou fanoušci těšit na křest CD v pražském klubu Rock Café. Pro tuto příležitost sestavil Smetáček doprovodnou skupinu, ve které se objeví např. zpěvák Fany Stehlík (Vitacit) nebo Ivo Bohuslávek (kytarista již zaniklého Řetězu, kde Š.S. účinkoval v letech 1987-9).

SŠ_promo_01 Nové album Old Schooll vydané pod labelem Good Day Records se přiklání k tvrdší rockové hudbě a je z velké části instrumentální. Většinu partů si nahrál Štěpán Smetáček na různé hudební nástroje sám. Ve skladbách doplněných o vokály hostuje již zmíněný Fany Stehlík (Vitacit) nebo Oto Klempíř, který přispěl zároveň i textařsky. Charakteristiku nového hudebního materiálu ovlivnily Smetáčkovy obnovené spolupráce se skupinou Wanastowi Vjecy nebo s Alešem Brichtou. „Všechna sólová alba jsou jakési zveřejněné poznámkové bloky dokumentující moje životní etapy. Před několika lety jsem se vrátil do skupiny Wanastowi Vjecy (dříve 1992-7) a po letech začal opět spolupracovat s Alešem Brichtou (s Arakainem 1990-1, Zemětřesení 1993). V domácím studiu se pak rodily po experimentálnějších albech přímočaré až stupidní songy nebo nápady na covery“, prozradil Smetáček.

Na desce se však objevují i nadžánrové výlety s odkazy na různé hudební styly. O tom je možné se přesvědčit i návštěvou koncertu.

 Koncertní sestava:

  • Štěpán Smetáček – bicí, trochuzpěv
  • Ivo Bohuslávek – kytara
  • Petr Kocour – kytara
  • Josef Bursa – baskytara
  • Fany Stehlík – zpěv

Nejbližší termíny vystoupení:

14. 2. Hranice na Moravě / Zámecký klub

15. 2. Brno / Metro Music Bar

18. 3. Praha / Rock Café – křest alba, volný vstup

Rubriky