Menu stránek
Menu kategorií
Daniel Landa splnil na Slovensku sen svému nevyléčitelně nemocnému fanouškovi

Daniel Landa splnil na Slovensku sen svému nevyléčitelně nemocnému fanouškovi

Uplynulé turné zpěváka Daniela Landy nazvané ŽITO TOUR 2014 nabídlo spousty zajímavých příběhů. Ten ale suverénně nejdojemnější a nejzajímavější příběh je spojený s Danielovým fanouškem Radkem alias Radem. Radovi je 26 let, pochází ze slovenského Humenného a trpí nevyléčitelnou nemocí, během které ztrácí kolagen z těla a jeho tělesná schránka se tak postupně hroutí. A největším Radovým přáním bylo se se slavným zpěvákem potkat. Jenže pouhým setkáním to nakonec neskončilo.

rado2Setkaní nemocného Rada s Danielem Landou se odehrálo v rámci jedné z nejpopulárnějších televizních show na Slovensku – pořadu V siedmem nebi na TV Joj. Radovi nejbližší mu uspořádali tajnou oslavu, na kterou dorazil i Daniel Landa. A s pořádným darem – Radovi věnoval úplně novou kytaru. „Tu kytaru ti ale teď vezmu, můj kytarista na ní odehraje celé turné a pak ti jí zase vrátím – to už bude výrazně cennější a věřím, že ti pak udělá i větší radost,“ vysvětlil Landa svému nemocnému fanouškovi, který měl při přebírání daru slzy v očích. Rada pak Landa pozval i na svůj bratislavský koncert. „Věřím, že mě Dan může vyléčit. Lékaři řekli, že mi pomůže jen zázrak a setkání se s Danem pro mě zázrakem je,“ přiznal dojatý Rado. Ten českého zpěváka miluje od svého dětství, má všechny jeho alba a nevynechal ani žádný jeho slovenský koncert.

Na bratislavském koncertě, který listopadovou šňůru startoval, pak Landa pro svého největšího slovenského fanouška vyhradil prominentní místo u pódia. A Radovi také věnoval píseň Touha. „Jsi bojovník, jsi borec, kámo. Moc děkuju, že jsem tě mohl poznat. To, co předvádíš ty a tvoji rodiče, způsob, jak se perete s tou nemocí, to je něco neuvěřitelného,“ vzkázal Landa Radovi. Tomu nyní lékaři dávají už pouhé měsíce života. „Takovej válečník jako je Rado, to zvládne. Já věřím, že se s ním uvidím v září příštího roku na své další Kejkli, kterou bude Velekoncert pro sto tisíc lidí v Letňanech. Tam si spolu zase zazpíváme a oslavíme, že to Rado zvládnul. Moc tomu věřím,“ dodal Landa.