Jennifer Hudson hovořila o nové desce

“Tohle album je nový úvod ke mně samotné,” říká Jennifer Hudson. “Je to jako cesta, znovuobjevování sebe sama a poznávání se od začátku.”

Vzpomínám si na sebe
Stejné ruce
Stejné oči
Stejné nohy
Ale to je vše, co ze mě zůstalo
ze ženy, kterou jsem bývala
Vše ostatní
Je jen vzpomínka

– Jennifer Hudson

Nové album Jennifer Hudsonové I REMEMBER ME je pozoruhodný krok kupředu jedné z nejvíce sledovaných hvězd, které se za poslední roky objevily. Je to její druhé album po debutu s názvem JENNIFER HUDSON z roku 2008, které získalo ocenění Grammy a po úspěchu Jennifer v televizním světě v soutěži American Idol a ve filmovém světě po její triumfální, cenou Academy Award oceněné roli ve filmu  Dreamgirls.

“První album bylo o tom, kdo vlastně jsem,” říká. “Tentokrát do toho mnohem víc vidím a tohle album mělo od počátku jasný směr. Jsem hrdá, že to je deska, ve které se cítím absolutně přítomná.”

Písničky na albu I REMEMBER ME vznikaly za autorské a producentské spolupráce největších hvězd populární hudby současnosti, včetně osobností jako jsou R. Kelly, který stojí za prvním singlem desky “Where You At,” Alicia Keys, Ne-Yo, Polow da Don a Salaam Remi. Harvey Mason, který spolupracoval s umělci od Arethy Franklin k Justinu Timberlakeovi a Whitney Houston, produkoval Jennifer Hudson veškeré vokály. Album produkovali legendární Clive Davis a Larry Jackson.

„Album zachycuje skvělý pěvecký rukopis Jennifer v písních a zvuku, které jsou na stejně vysoké úrovni,” říká Davis, kreativní ředitel Sony Music Entertainment. “Je to naprosto výjimečné a já vím, že to bude takhle rezonovat i v dalších letech.“

Ozvěny osobní historie života Hudsonové prolínají celé album I REMEMBER ME. “Pocházím z rodiny, kde se hodně zpívalo,” říká. ”Všichni jsme vyrůstali ve sboru, a tam to vlastně všechno začalo. Ve svých sedmi letech jsem věděla, čím chci být – od té doby jdu za svým snem a neohlížím se.”

Rodačka z Chicaga tvrdí, že si chce tento vztah ke gospelovým kořenům uchovávat.  “Potřebuji mít na desce jednu inspirativní skladbu a ne nějakou  R&B odrhovačku se jménem Ježíše uprostřed – tohle neberu!” Její debutové album zakončovala píseň “Jesus Promised Me a Home Over There” a i na nové desce I REMEMBER ME je poslední písničkou silná duchovní skladba “Believe,” tentokrát však od superhvězd country hudby Brookse a Dunna. Skladbu produkoval Harvey Mason a je emotivním vrcholem alba.

Na desce ale nejsou všechny skladby tak vážné. Tři písničky koprodukované Alicií Keys mají  oldschoolový funko-diskotékový nádech (“ve stylu Chaky Khan, ale moderně znějící” říká Hudsonová).

Intenzivní a zároveň intimní, radostná a taneční – taková je deska I REMEMBER ME, která ukazuje rozsah a růst Jennifer Hudson jako umělkyně. Je to pocta léčivé síle hudby a pokračující zralosti zpěvačky, kterou přes její mládí a počátek kariéry v Americe zná každá domácnost.

“Jsem jinde a album to skvěle ukazuje,” říká Hudson. “Pocítíte energii všech, kteří tuhle desku připravovali a je to nádherný pocit.”

Zdroj: Sony

Foto: Sony

Rubriky