eeee

Stingův kytarista se po roce opět vrací do Česka

V rámci hudebního festivalu Pacovský poledník, který se uskuteční 22. – 23. srpna 2015 v Pacově na Vysočině, se jeho organizátorům podařilo připravit workshop s Dominicem Millerem, dvorním kytaristou slavného Stinga.

eeee

„Bude to jedinečná možnost potkat s výjimečným kytaristou i člověkem,“ zve Jana Hrušková, organizátorka festivalu s patnáctiletou historií. „Zkušení i začínající kytaristé, studenti hudebních konzervatoří a další zájemci mají vzácnou příležitost strávit inspirativní odpoledne s vynikajícím skladatelem, aranžérem a kytaristou, dozvědět se více o jeho přístupu k tvorbě, zdrojích inspirace nebo si poslechnout, jaké je to hrát nejen se Stingem, ale spolupracovat Phillem Collinsem, Tinou Turner, Paulem Simonem a řadou dalších,“ dodává Jana Hrušková.

Dlouholetá vazba mezi Stingem a ústřední postavou jeho bandu je velmi vzácná. Slavného zpěváka v jeho dosavadní kariéře doprovázela celá řada slavných hudebních osobností, jen Miller však po jeho boku zůstává již více než čtvrtstoletí.

Argentinský rodák se v České republice objevil zhruba před rokem. V rámci evropského turné u nás v květnu odehrál jediný koncert, a to právě v Pacově. Millera na něm doprovázeli tři muzikanti, bubeník Rhani Krija, kytarista Tony Remy a basista Nicolas Fiszman. S posledně jmenovaným se tentokrát představí v srpnu i v Pacově.

Letošní Pacovský poledník však nabídne mimo Dominica Millera i další zajímavý program. Druhou zahraniční hvězdou bude fenomenální izraelský multiinstrumentalista Adam Bez Ezra, Angličan Bear Love, nositel navažské tradice, flétnista Andrew Begay a hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal. V rámci hlavního festivalového večera vystoupí např. Kalle, Robert Balzar Trio, Zdeněk Bína nebo Simple Muffin. Hudební doplní prestižní výstava Jazz World Photo.

Rubriky