Tuomas Holopainen představuje sólový projekt v novém videoklipu

Většinu minulého roku strávil hnací motor skupiny Nightwish – Tuomas Holopainen skládáním a přípravou svého sólového projektu s názvem Music Inspired By The Life And Times Of Scrooge, který vychází 11. dubna 2014.

TuomasSolovkaCelá deska vychází z grafického románu spisovatela a ilustrátora Dona Rosy The Life And Times Of Scrooge McDuck a hlavním hrdinou jeho příběhu je známá postavička z dílny Walta Disneyho Strýček Skrblík. Sám Don Rosa navíc pro desku vytvořil i přebal.

„Konečně se uskutečnil můj dlouhodobý sen,“ uvedl Tuomas. „Pracoval jsem na něm 14 let a je to pocta jednomu z nějlepších vypravěčů naší doby. Ta kniha je o životě jako takovém. O tom, jaká je to nevysvětlitelná výsada. O věcech, na kterých nám v životě záleží. Je o neuvěřitelné kráse světa a jeho možnostech viděných skrze houževnatou, čestnou a úžasnou postavu. Je to o lásce a rodině, zisku i ztrátě, temnotě i znovuzrození. A navíc je to zábava!“

Kniha o Strýčkovi Skrblíkovi vypráví o jeho mládí na začátku 19. století ve Skotsku a jeho dobrodružstvích po celém světě až do 50. let. Tuomasova deska je tak jakýmsi soundtrackem k danému příběhu a čítá 10 písní. Na orchestrálních aranžmá se podílel Pip Williams, který se podepsaný i pod alby NightwishOnce, Dark Passion Play a Imaginaerum.

Ke vzniku desky ale přispěla i řada hostů – Londýnský orchestr, londýnský sbor The Metro Voices a zpěváci Alan Reid, Johanna Kurkela, Johanna Iivanainen a Tony Kakko.

Pilotním singlem z desky je píseň A Lifetime Of Adventure, k níž je k dispozici i videoklip. „Režisér Ville Lipiäinen a já jsme se bavili, jak videoklip uchopit a nakonce jsem se rozhodli pro videoklip ve stylu dokumentu o natáčení. Hrdinou klipu je sám Dan Rosa. Jeho přítomnost a grimasy mě vždy rozesmáli. Doufám, že si to dobrodružství užijete stejně jako my,“ uvedl Tuomas na adresu klipu.

Rubriky