She Drew the Gun doprovodí Finka na jeho tour

Angličtí freak folkaři She Drew the Gun doprovodí Finka na jeho podzimním turné. Zahrají 9. listopadu v pražském Roxy a o den později na brněnské Flédě. Půjde vůbec o první možnost vidět čerstvý objev BBC 6 v České Republice.

SheDrewGun2She Drew the Gun se zformovali kolem písničkářky Louisy. Folk je i nadále dominantním prvkem jejich hudby, nebojí se však experimentovat i s jinými žánry. Jejich hudba působí zasněně, jakoby přicházela z krajiny za zrcadlem, z jiného světa, kde čas plyne pomaleji a člověku se tak naskytuje příležitost vychutnat si momenty života, kterých by si v dnešní uspěchané době ani nevšiml. Ne nadarmo je Edith Bowman porovnává s Porthishead a PJ Harvey. Svou hudbou oslovili producenta James Skellyho z The Coral, který jim pomohl s vydáním dosavadních dvou EP, díky kterým si získali zaslouženou pozornost hudebních kritiků i fanoušků. V dohledné době má světlo světa spatřit debutové dlouhohrající album.

She Drew the Gun jsou vycházející hvězdou na nebi městského freak folku. Jejich koncerty jsou jako pád do králičí nory, odehrávají se na nich příběhy běžného života v magických kulisách pozměněné reality. Ideální předkapela pro Finka.

Rubriky