„Jsem člověk, který žije hudbou,“ říká o sobě jeden z finalistů letošního Hlasu Marek Relich

Marek Relich se letos do paměti diváků vepsal díky účasti ve finále soutěže Hlas Československa. V týmu Marty Jandové a Dary Rolins byl navíc jediným soutěžícím zastupujícím silnější pohlaví.

MarekRElichVýše zmíněnou soutěž sice nevyhrál, ale i tak má o své budoucnosti poměrně jasno. Jeho srdce patří světu šoubyznysu, kde by se rád věnoval zpěvu, skládání vlastní hudby, ale i třeba moderování a nebrání se ani kariéře v modelingu. Jaký tedy Marek je a co plánuje do budoucna? Na to nám odpověděl v našem krátkém rozhovoru:

Marku, zpěvu se věnujete od mládí. Kdo vás k němu vedl a kdo byl vaším největším vzorem?

Já bych ani neřekl, že by mě k němu někdo vedl, rodina mě v tom podporovala, ale že by mě do toho strkali, to ne. Bylo to moje rozhodnutí.

Hudbou žijete a zpíváte srdcem, to je vaše motto. Co ale nejraději děláte, když nemusíte dělat nic?

Když mám volno, tak svůj volný čas trávím nejraději v okruhu blízkých přátel, nebo sledováním filmů.

Jaké jsou plány do blízké budoucnosti? Hovořil jste o novém singlu a videoklipu, uvažujete i o celé desce? A jakému stylu byste se na ní chtěl věnovat?

Ano, zatím je všechno v jednání, takže nemůžu prozradit více, samozřejmě vydat desku je sen každého muzikanta, ale je to cesta na dlouhou trať, nejprve bych chtěl vydat singl a podle toho se uvidí. Nemám zábrany k žádnému stylu, který bych nechtěl dělat, i když možná nějaký heavy metal bych asi dělat nechtěl. Ale moje tvorba bude převážně ve stylu POP.

Když už jsme u těch alb, jaké je vaše nejoblíbenější album, které si pouštíte? Jaké máte právě teď ve svém přehrávači?

To já jich mám opravdu víc, ale mezi mé nejoblíbenější patří album Unbroken od Demi Lovato, to poslouchám asi nejčastěji. Dále pak Your man od Joshe Turnera

Je pro vás důležitá podpora rodiny a přátel? Nebojíte se, že by vás nebo vaše okolí mohl změnit úspěch?

Podpora je pro mě strašně důležitá a musím říct, že během soutěže se mi jí hodně dostávalo a to mě udržovalo silným, protože to byl opravdu psychický nátlak a za to bych chtěl ještě takhle veřejně svým kamarádům a rodině poděkovat. Osobně si myslím, že mě by úspěch nezměnil a troufám si říct, že ani mé okolí. Pořád jsem pro ně ten stejný Marek jako před soutěží.

Marku, co vám dala účast v takové souteži jako je Hlas? Lidé velmi rychle zapomínají a vítězové takových soutěží většinou velmi rychle upadají v zapomnění. Jedinou světlou výjimkou je Aneta Langerová. Soutěž vám dá pouze příležitost a bude jen na vás, jak se jí ujmete. Máte představu, jak na to?

Soutěž mi toho dala opravdu moc, dala mi spoustu zkušeností, které bych jinde nezískal. Dala mi přátele, na které se kdykoli můžu obrátit. Je pravda, že soutěžící velmi rychle upadnou do zapomnění, a že výjimkou je Aneta Langerová, ale to si myslím, že je tím, protože byla první výherkyní takovéhle show.

A pro fanoušky asi nejzajímavější otázka na závěr. Kde vás mohou v dohledné době spatřit naživo?

Když se podívají a hlavně přidají na mou oficiální facebookovou stránku – Marek Relich, tak tam budu o nejbližších událostech a koncertech informovat.

 

 

 

Rubriky